In English | På svenska | Tekstin koko A- A+

Yhteistyöllä hyvinvointia Yhteistyöllä hyvinvointia

Yhteistyöllä hyvinvointia – järjestöjen, Oulun kaupungin ja STEA:n yhteistyöfoorumi
 
ti 24.1.2017 klo 8.30-16 Oulun kaupungin valtuustosalissa

Sitovat ilmoittautumiset yhteistyöfoorumiin pe 13.1.2017 mennessä: Ilmoittaudu yhteistyöfoorumiin

Ohjelma ja ohjeet ilmoittautumiseen (pdf)

 
Oulun kaupunki yhdessä SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry:n, järjestöjen elämänkaariverkostojen ja STEA:n kanssa järjestää yhteistyöfoorumin, jonne ovat tervetulleita kaikki Oulun kaupungissa toimivat järjestöt, jotka ovat kiinnostuneita hakemaan STEA-avustusta, sekä muut asiasta kiinnostuneet järjestöt ja yhteistyökumppanit.
 
Jos järjestösi on hakemassa kevään 2017 haussa STEA:lta avustusta, tulee hankeidea olla käsitelty elämänkaariverkostossa (Lapset ja Nuoret, Työikäiset, Ikäihmiset) ennen maaliskuun 2017 loppua Oulun kaupungin puoltavan lausunnon saamiseksi ("ESKO-puumerkki").
Hanke tulee esitellä elämänkaariverkostoissa Oulun kaupungin lomaketta käyttäen.
 
Lausuntopyyntö kehittämishankkeeseen (word-lomake)

Lausuntopyynnöt tulee lähettää 31.3.2017 mennessä  osoitteella kirjaamo@ouka.fi; kuoreen tunnus 
OUKA/9270/05.00.00/2016
 
Hanke-esittelypyynnöt elämänkaariverkostojenvetäjille viimeistään perjantaihin 13.1.2017 mennessä.  Elämänkaariverkoston vetäjien yhteystiedot löytyvät kutsun lopusta.
 
Lisätietoja:
 

Hyvinvointi- ja yhteisöpalvelujohtaja Anne Mustakangas- Mäkelä, Vuolle Setlementti ry, puh. 044 7861633, anne.mustakangas-makela(at)vuolleoulu.fi

asiantuntija Maarit Niva, Oulun kaupunki puh: 040 6416714, maarit.niva (at) ouka.fi

Lasten ja nuorten elämänkaariverkosto
Leena Huhanantti, Mannerheimin Lastensuojeluliiton Pohjois-Pohjanmaan piiri ry, p. 040 5459670, leena.huhanantti (at) mll.fi

Maarit Saarnivala, Vuolle Setlementti ry/Tyttöjen Talo, p. 0400 263845, maarit.saarnivala (at) vuolleoulu.fi

Työikäisten elämänkaariverkosto

Sinikka Korpela, Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry, p. 0400 274833, sinikka.korpela (at) ehyt.fi

Ikäihmisten elämänkaariverkosto
Paula Ylikulju, Oulun Seudun Muistiyhdistys ry, p. 040 7161401, paula.ylikulju (at) osmy.fi
Minna Salminen, Oulun seudun Omaishoitajat ja Läheiset ry, puh. 040 566 5865;  minna.salminen@ osol.fi