In English | På svenska | Tekstin koko A- A+

Kilpailu- ja ottelutulokset Kilpailu- ja ottelutulokset

< Takaisin

Jalkapallo, alakoulu 1-2-luokat, Kaikki pelaa-hallisarja

Päivitetty 12.10.2016

 

Jalkapallon 1.-2. lk kaikki pelaa- hallisarja

Päivä: torstai 13.10.2016

Paikka: Heinäpään Arina Areena (palloiluhalli), Nuottasaarentie 12, 90400 Oulu
Peliaika/pelit: 15min/peli alkusarjassa ja 10min/peli jatkosarjoissa.
Ruokatauko: klo 10.35-11.05,  paitsi D-lohkossa 10.45-11.05
Fair Play pelajakortti: Jokaisesta pelistä annetaan molempien joukkueiden hienosti tsempanneelle pelaajalle vihreä Fair Play pelaajakortti.

Tuomarit:

 

A-Lohko: Lämsä1B, ja Kirkkis FC ja Tuira 1B

B-Lohko: Lämsä 1C, Nurmelat ja Oulujoku United

C-Lohko: Lämsä 2B, Oukris ja AC Saarela

D-Lohko: Lintulampi, FC Tuira, FC Nuottis 1 ja Messit
E-Lohko: Tupal, FC Nuottis 2 ja Ronaldot

F-Lohko: Litmaset, Tuira 1A ja FC Nuottis 3

 

(Kenttä 1)
A-Lohko:
 Lämsä 1B, ja Kirkkis FC ja Tuira 1B    0-11
1. klo 09.30 - 09.45:  Lämsä 1B – Kirkkis FC       2-9                                   
2. klo 09.55 – 10.10:  Tuira 1B – Lämsä 1B        15-0                                   

3. klo 10.20 – 10.35:  Kirkkis FC – Tuira 1B                                          
Lohkon voittaja Kirkkis (A1) jatkaa Mitalisarjan G lohkoon, kakkonen Lämsä 1B (A2) FUN sarjan I lohkoon, kolmonen Tuira (A3) Tähtisarjan K lohkoon.

(Kenttä 2)
B-Lohko:
Lämsä 1C, Nurmelat ja Oulujoku United

4. klo 09.30 - 09.45: Lämsä 1C – Nurmelat           6-0                               

5. klo 09.55 - 10.10: Oulujoki United – Lämsä 1C  7-0                              
6. klo 10.20 - 10.35: Nurmelat – Oulujoki United   0-11

Lohkon voittaja Oulujoki (B1) jatkaa Mitalisarjan G lohkoon, kakkonen Lämsä C1 (B2) FUN sarjan I lohkoon, kolmonen Nurmelat (B3) Tähtisarjan K lohkoon.

 

(Kenttä 3)

C-Lohko: Lämsä 2B, Oukris ja AC Saarela       
7. klo 09.30 - 09.45: Lämsä 2B – Oukris         3-0                                      
8. klo 09.55 - 10.10: AC Saarela – Lämsä 2B   2-4              
9. klo 10.20 - 10.35: Oukris – AC Saarela        1-3  

Lohkon voittaja Lämsä 2B (C1) jatkaa Mitalisarjan G lohkoon, kakkonen Saarela (C2) FUN sarjan I lohkoon, kolmonen Oukris (C3) Tähtisarjan L lohkoon.


(Kenttä 4)

D-Lohko: Lintulampi, FC Tuira, FC Nuottis 1 ja Messit
10. klo 09.30 - 09.45: Lintulampi – FC Tuira  5-4                                       
11. klo 09.50 - 10.05: FC Nuottis – Messit     1-1 (arpa)                                      
12. klo 10.10 - 10.25: (häviäjät) FC Tuira - FC Nuottis 2-3 rp. (6-6)

13. klo 10.30 – 10.45: (voittajat) Lintulampi - Messit 6-3          

Pelin 13. voittaja Lintulampi (D1) jatkaa Mitalisarjan H lohkoon, pelin 13 häviäjä Messit (D2) FUN sarjan J lohkoon, pelin 12. voittaja FC Nuottis (D3) Tähtisarjan K lohkoon ja pelin 12. häviäjä FC Tuira (D4) Tähtisarjan L lohkoon.

                                                                   

(Kenttä 5)

E-Lohko: Tupal, FC Nuottis 2 ja Ronaldot

14. klo 09.30 - 09.45: Tupal – FC Nuottis 2                    
15. klo 09.55 - 10.10: Ronaldot
– Tupal    
16. klo 10.20 - 10.35: FC Nuottis 2 – Ronaldot

Lohkon 17. voittaja (E1) jatkaa Mitalisarjan H lohkoon, kakkonen (E2) menee FUN sarjan J lohkoon, kolmonen (E3) jatkaa Tähtisarjan K lohkoon

 

(Kenttä 6)

F-Lohko: Litmaset, Tuira 1A ja FC Nuottis 3

17. klo 09.30 - 09.45: Litmaset – Tuira 1A           4-0          
18. klo 09.55 - 10.10: FC Nuottis 3 – Litmaset     1-8

19. klo 10.20 - 10.35: Tuira 1A – FC Nuottis 3      2-0
Lohkon voittaja LItmaset (F1) jatkaa Mitalisarjan H lohkoon, kakkonen Tuira 1A (F2) menee FUN sarjan J lohkoon, kolmonen FC Nuottis 3 (F3) jatkaa Tähtisarjan L lohkoon
 

 

JATKOPELIT MITALISARJA

(Kenttä 1)
Mitalisarja: G-lohko
                                                                
                                                                
Joukkueet: A1, B1 ja C1  

20. klo 11.05 - 11.15:  A1 –  B1        Kirkkis - Oulujoki   5-2                             

21. klo 11.25 - 11.35:  C1 –  A1        Lämsä 2B - Kirkkis 0-3                              

22. klo 11.45 - 11.55:  B1 –  C1        Oulujoki - Lämsä 2B 2-1  

Lohkon ykkönen Kirkkis (G1) kultaotteluun, lohkon kakkonen Oulujoki (G2) pronssiotteluun ja lohkon kolmonen Lämsä 2B (G3) pelaamaan sijoista 5-6.

 

(Kenttä 2)
Mitalisarja: H-lohko

                                                                                                                                  
Joukkueet: D1, E1 ja F1                        

23. klo 11.05 - 11.15:  D1 –  E1     Lintulampi - Tupal 2-4           

24. klo 11.25 - 11.35:  F1 –  D1     Litmaset - Lintulampi 1-4                                 

25. klo 11.45 - 11.55:  E1 –  F1     Tupal - Litmaset   5-2                              

Lohkon ykkönen Tupal (H1) kultaotteluun, lohkon kakkonen Lintulampi (H2) pronssiotteluun ja lohkon kolmonen Litmaset (H3) pelaamaan sijoista 5-6.

                                                        

Mitalisarjan sijoitusottelut:

(kenttä 1)

Sijat 5-6                                                                                                                   
Joukkueet: G3 ja H3                              

26. klo 12.10 - 12.20:  G3 – H3    Lämsä 2B - Litmaset 2-1                                   

 

(Kenttä 1)

Kultaottelu                                             
Joukkueet:  G1 ja H1                             
27. klo 12.30 -12.40: G1 – H1     Kirkkis-Tupal 3-0                                    

 

(Kenttä 2)

Pronssiottelu
Joukkueet: G2 ja H2
        

28. klo 12.10 - 12.20: G2 – H2 Oulujoki - Lintulampi

 

1. Kirkkis, 2. Tupal 3. Oulujoki, 4. Lintulampi, 5. Lämsä 2B, 6. Litmaset

 

JATKOPELIT FUN–SARJA


(Kenttä 3)

FUN-sarja: I-lohko

Joukkueet: A2, B2 ja C2                        

29. klo 11.05 – 11.15:  A2 – B2        Lämsä 1B - Lämsä 1C  2-2                               

30. klo 11.25 – 11.35:  C2 – A2        Saarela - Lämsä 1B      2-0                       
31. klo 11.45 – 11.55:  B2 – C2        Lämsä 1C - Saarelá      0-4                              

Lohkon ykkönen Saarela (I1) peliin FUN1, kakkonen Lämsä 1B (I2)peliin FUN2 ja lohkon kolmonen Lämsä 1C (I3) peliin FUN3.


(Kenttä 4)

FUN-sarja: J-lohko

Joukkueet: D2, E2 ja F2                        

32. klo 11.05 – 11.15: D2 – E2       Messit - Ronaldot    7-0          

33. klo 11.25 – 11.35: F2 – D2       Tuira 1A - Messit     0-5                               
34. klo 11.45 – 11.55: E2 – F2       Ronaldot - Tuira 1A  1-5           

Lohkon J ykkönen Messit (J1) peliin FUN1, kakkonen Tuira 1A (J2) peliin FUN2 ja lohkon kolmonen Ronaldot (J3) peliin FUN3.

 


FUN-sarja loppupelit

(Kenttä 3)   

Fun3                                                                                                                         

Joukkueet: I3 ja J3                               

35. klo 12.10 - 12.20:  I3 – J3     Lämsä 1C - Ronaldot 1-2                                    

Fun1

Joukkueet:  I1 ja J1                              
36. klo 12.30 -12.40:   I1 – J1     Saarela - Messit 3-4                                    
 

(Kenttä 4)

Fun2

Joukkueet: I2 ja J2                               

37. klo 12.10 - 12.20:  I2 – J2    Lämsä 1B - Tuira 1A   2-1 rp. (3-3)

 

1. Messit ja Saarela, 2. Lämsä 1B ja Tuira 1A 3. Ronaldot ja Lämsä 1C                                    

 

 

JATKOPELIT  TÄHTI-SARJA

(Kenttä 5)

Tähti-sarja K-lohko
Joukkueet: A3, B3 ja D3                                                                                        
38. klo 11.05 – 11.15:  A3 – B3      Tuira 1B - Nurmelat 2-1                                

39. klo 11.20 - 11.30:  D3 – A3       FC Nuottis 1 - Tuira 1B  14-1                               

40. klo 11.35 – 11.45:  B3 – D3      Nurmelat - FC Nuottis 1 0-10                               

Lohkon ykkönen FC Nuottis 1 (K1) Pelin TÄHTI1, kakkonen Tuira 1B (K2) peliin TÄHTI2, kolmonen Nurmelat (K3) TÄHTI3.

 

(Kenttä 6)

Tähti–sarja L-lohko
Joukkueet: C3, D4, E3 ja F3                 

41. klo 11.05 - 11.15:  C3 –  D4      Oukris - FC Tuira 2-1 rp. (1-1)          

42. klo 11.20 – 11.30:  E3 –  F3      FC Nuottis 2 - FC Nuottis 3   6-0                                

43. klo 11.35 – 11.45:  (häviäjät) FC Tuira - FC - Nuottis 3 6-0                
44. klo 11.50 -  12.00: (voittajat) Oukris - FC Nuottis 2 5-0                

Pelin 44. voittaja Oukris (L1) peliin TÄHTI1, pelin 44. FC Nuottis 2 (L2) häviäjä peliin TÄHTI1, pelin 43 voittaja FC Tuira (L3) peliin TÄHTI3.

 

Tähti–sarja loppupelit

(kenttä 5)
TÄHTI3
                                                                                                                     

Joukkueet: K3 ja L3                              

45. klo 12.10 - 12.20:  K3 – L3        Nurmelat - FC Tuira 1-10                               

TÄHTI1

Joukkueet:  K1 ja L1                             
46. klo 12.30 - 12.40:  K1 – L1        FC Nuottis 1 - Oukris 5-1

 

(kenttä 6)

TÄHTI2

Joukkueet: K2 ja L2                              

47. klo 12.10 – 12.20: K2 – L2         Tuira 1B - Nuottis 2 2-2

1. FC Tuira ja Nurmelat 2. FC Nuottis 1 ja Oukris 3. Tuira 1B ja FC Nuottis 2