In English | På svenska | Tekstin koko A- A+

9.9.2015 Leinonpuiston koulun vanhempaintoimikunta

 

Osallistujien nimet ja sähköpostit:

Mikko Raudaskoski rehtori Mikko.S.Raudaskoski@ouka.fi

Mäntyniemi Riitta apulaisrehtori Riitta.Mantyniemi@ouka.fi

Suviaro-Laukka Kirsi opettajajäsen kirsi.suviaro-laukka@eduouka.fi

Rönkkö Hillevi opettaja hillevi.ronkko@eduouka.fi

Honkanen Eija Ap-Ip koordinaattori eija.honkanen@ouka.fi

Lindberg Heli heli.lindberg@windowslive.com

Hickey Taina taina.hickey@gmail.com

 

Järjestäytyminen

Hickey Taina valittiin vanhempaintoimikunnan puheenjohtajaksi ja sihteeriksi.

 

Seuraava vanhempaintoimikunnan kokous on 4.11. ke klo 18 pääkoulun opettajainhuoneessa. Palveluohjausyksiköstä on kutsuttu puhuja, aiheena tilapäishoito.

 

Syksyn vanhempainillat ennen syyslomia:

Kasarmintien yksikkö ja Pihlajakumpu 13.10. klo 18.00. Paikka Kasarmitie 4

Viipale, Komu ja pääkoulu yhdessä 14.10. klo 18.00. Pääkoululla osoitteessa Koskitie 27.

 

Aiheet:

  • Rehtori kertoo pääkoulun rakennuksen suunnittelun ja päätöksenteon vaiheista ja Pihlajakummun siirtymissuunnitelmasta vuosien kuluttua sekä muita ajankohtaisia asioita, Mikko Raudaskoski
  • Vanhempien kutsuminen toimikuntaan ideoimaan tapahtumia Taina Hickey
  • Ohjaajatilanne ja kuljetusten peruutukset, Eija Honkanen

 

Kevättapahtuman 2016 ideointia. Esimerkiksi kahvittelu ja yhteisöllinen keskustelutilaisuus vanhemmille, musiikkiesitys.

 

Seurataan remontiryhmä2:n edistymistä, pyritään vaikuttamaan yleisönosastokirjoituksella.

Sovittiin että vanhempaintoimikunnan pöytäkirja jaetaan jatkossa vanhemmille koulun nettisivun lisäksi Wilman kautta. Myös Ap-Ip tiedote jaetaan Wilman kautta.

Yhteistyö Tuiran koulun vanhempaintoimikunnan kanssa jatkuu pääkoulun uudisrakennus asiassa.