In English | På svenska | Tekstin koko A- A+

Vanhempaintoimikunta Vanhempaintoimikunta

Oulujoen koulun vanhempaintoimikunta

Oulujoen koululla toimii vanhempaintoimikunta, jossa on edustus jokaiselta luokka-asteelta. Vanhempaintoimikunta kokoontuu muutaman kerran lukukaudessa ja järjestää erilaisia tapahtumia lukuvuoden aikana. Toimikunta kerää tapahtumilla ja tempauksilla rahaa ja jakaa ne rahat stipendeinä oppilaille tai toiminta-avustuksina oppilaskunnan hallitukselle. Samoin vanhempaintoimikunta ostaa hankkimillaan varoilla välitunti- ja liikuntavälineitä oppilaiden käyttöön. Vanhempaintoimikunta toimii yhteistyö- ja yhteydenpitokanavana koulun ja vanhempien välillä. On hyvin toivottavaa, että vanhempaintoimikunta tuo vanhemmilta esiin nousseita asioita käsittelyyn koululle.

 

OULUJOEN KOULUN VANHEMPAINTOIMIKUNTA

LV. 2016-2017

 

 

Varsinainen jäsen

Varajäsen

 

1A

Olavi Partanen  olavi.partanen@live.fi

 

Tuija Heikkilä   tuija.plicata@gmail.com

2A

Susanna Ahola  suahola@gmail.com

 

 

3

Antti Kaarlela   antti.a.kaarlela@gmail.com

 

Leila Palokangas   leila.palokangas@pohjola.fi

3

Riikka Vuolle   riikka.vuolle@lahitapiola.fi

 

 

4A

Sari Juntunen sajuntu@gmail.com  

puheenjohtaja

Maarit Mäkikyrö maarit.makikyro@gmail.com

4B

Johanna Pyökkilehto jossukukkonen@gmail.com

 

Minna Hagelberg  minna.hagelberg@gmail.com

5A

Matti Palatsi  matti.palatsi@lakipalatsi.fi

 

Maria Komu mariakomu@gmail.com

5.-6. lk.

 

Sanna Porola   sanna.porola@eduouka.fi

Antti Tikkanen antti.tikkanen75@gmail.com 

rahastonhoitaja

6A

Tanja Tennilä  tanja@tennila.com

 

 

3.-6.PR

 

Taru Jäntti  tarutuhkanen@googlemail.com

 

Saarela

Sara Veteläinen   sarahannele@gmail.com

Sinikka Myllykangas   s.myllykangas@hotmail.fi

 

 

Katariina Penttilä katariina.penttila@gmail.com

 

 

 

Opettajajäsen

Varalla

 

Pasi Moilanen, Sihteeri

Paula Vorne, Rahastonhoitaja

 

 

Vanhempaintoimikunnan perustamisen yhteydessä laadittujen sääntöjen mukaan joka luokka-asteelta on oltava edustus toimikunnassa. Toimikausi on kaksi vuotta kerrallaan. Lasten siirtyessä yläkouluun tai oppilaiden muuttaessa koulusta pois, on tilalle valittava uudet jäsenet. Opettajakunnasta on valittava yksi edustaja toimikuntaan ja rehtori toimii sihteerinä. Puheenjohtajan toimikunta valitsee keskuudestaan.

 

Vanhempaintoimikunnan muistiot 2012-2014 (PDF)

11.2.2013

8.1.2013

12.11.2012

2.10.2012

 

Vanhat muistiot

17.1.2012

19.3.2012