Jaksotiedote (Jakso 3 / 2018 - 2019)    

  • opettajien viikkopalaverit keskiviikkona klo 10.45

 

Viikko 48

  • to 29.11. kolmas jakso alkaa
  • pe 30.11. ilmoittautuminen kevään 2019 yo-tutkintoon päättyy klo 12.00
  • pe 30.11. vaihtotori alkaa

 

Viikko 49

  • ma 3.12 – ti 4.12 vaihtotori
  • ma 3.12. abien OPO klo 11.30 – 12.00; lyhyt RO 12.45
  • ti 4.12. kakkosten OPO klo 11.30 – 12.00
  • ke 5.12. syksyn yo- ja itsenäisyysjuhla klo 12,
    ruokailu; abit 10.35, kakkoset 10.55 ja ykköset 11.20
  • to 6.12. itsenäisyyspäivä
  • pe 7.12. vapaa

 

Viikko 50

  • ma 10.12. Music Lounge klo 11-12; OHR klo 13
  • ma 10.12. korkeakouluhaku-tunti abeille auditoriossa klo 14.15-15.35 (16A ja 16B)
  • ti 11.12. kokeiden palautus klo 13.00 alkaen, ihmefilmi klo 15.45
  • ke 12.12. Walter-työpajoja, opettajainkokous klo 15
  • pe 14.12. ilmoittautuminen uusintaan, Länsituulen oppilaita lukiolla.

 

Viikko 51

  • ma 17.12. korkeakouluhaku-tunti abeille auditoriossa klo 14.15-15.35 (16C ja 16D)
  • ke 19.12. uusintakoe klo 14.30 – 17.30
  • to 20.12. kl0 12.45 Brysselin kansainvälisyyskurssin video
  • to 20.12. klo 22.30 – pe 21.12. klo 00.30 joulugaala

 

Viikko 52 – 1 /2019 (la 22.12. – su 6.1.) joululoma

 

Viikko 2

  • ma 7.1. kevätlukukausi alkaa
  • ti 8.1. lyhyt RO klo 12.45

 

Viikko 3

  • ti 15.1. pitkä RO klo 12
  • ke 16.1. avoimet ovet ysiluokkalaisille; talousguru-kilpailu; vanhempainilta klo 18

 

Viikko 4

  • ti 22.1. ihmefilmi klo 15.45
  • pe 25.1. ilmoittautuminen kertaustilaisuuksiin päättyy, abien viimeinen varsinainen koulupäivä

 

Viikko 5

  • ma 28.1. arviointipäivä (koodi1); opettajainkokous klo 14
  • ti 29.1. arviointipäivä (koodi2)
  • ke 30.1. arviointipäivä (koodi3)
  • to 31.1. arviointipäivä (koodi4)
  • pe 1.2. arviointipäivä (koodi5)

 

Viikko 6

  • ma 4.2. arviointipäivä (koodi6)
  • ti 5.2. arviointipäivä (koodi7); vanhojen tanssien harjoitus klo 14; kolmas jakso päättyy

 

Jaksotiedote (Jakso 4 / 2018 - 2019)   

  • opettajien viikkopalaverit keskiviikkona klo 10.45

 

Viikko 6

  • ke 6.2. neljäs jakso alkaa
  • to 7.2. vanhojen yhteisharjoitukset klo 10.45 – 11.05 liikuntasalissa

 

Viikko 7

  • ma 11.2. vanhojen yhteisharjoitukset klo 10.45 – 11.05 liikuntasalissa
  • ma 11.2. OHR klo 13
  • ti 12.2. pitkä RO klo 12; ihmefilmi (Waltz &Bashir) klo 15.45 auditoriossa
  • to 14.2. Penkkarit, muilla aamupäivä normaali, ruokailu klo 10.45, tunnille klo 11.30; abit lähtevät klo 12.00, vanhojen tanssien kenraaliharjoitus 12.30 Jatulissa, opettajainkokous 12.15
  • pe 15.2. Vanhojen päivä: ykkösten ohjelma: tanssit Jatulissa klo 9.40, ruokailu klo 11, muutoin normaalit oppitunnit, koulu päättyy 14.10. Iltatanssit klo 17.00

 

Viikko 8

  • ke 20.2. opettajainkokous klo 15.00
  • pe 22.2. ilmoittautuminen uusintaan

 

Viikko 9

  • ti 26.2. ihmefilmi (Pojat) klo 15.45 auditoriossa
  • ke 27.2. uusintakuulustelu klo 14.30 – 17.30

 

Viikko 10

TALVILOMA

 

Viikko 11

  • ma 11.3. ilm. yo-kirjoitusten jälk. korotuskuulusteluihin
  • ti 12.3. YO: äidinkielen lukutaidonkoe klo 9 – 15
  • to 14.3. YO: C-kielet klo 9 – 15
  • pe 15.3. YO: reaalikoe (PS, FI, HI, FY, BI) klo 9 - 15

 

Viikko 12

  • ma 18.3 YO: ruotsi klo 9 – 15
  • ti 19.3. vaalipaneeli 9.30,  ihmefilmi (Toivon tuollapuolen) klo 15.45 auditoriossa
  • ke 20.3. YO: pitkä vieras kieli klo 9 – 15
  • pe 22.3. YO: äidinkielen kirjoitustaidonkoe klo 9 – 15

 

Viikko 13

  • ti 26.3. YO: matematiikka klo 9 – 15
  • ke 27.3. arviointipäivä (KD1), abien hakupaja klo 12 – 14, opettajainkokous klo 14
  • to 28.3. arviointipäivä (KD2), YO: reaalikoe (UE, YH, GE, KE, TE)
  • pe 29.3. arviointipäivä (KD3)

 

Viikko 14

  • ma 1.4. arviointipäivä (KD4)
  • ti 2.4. arviointipäivä (KD5)
  • ke 3.4. arviointipäivä (KD6)
  • to 4.4. arviointipäivä (KD7)