In English | På svenska | Tekstin koko A- A+

Henkilökunta Henkilökunta

 

   Tiernan koulun rehtori

 Merja Peteri

 044- 7039950

 merja.peteri@ouka.fi

 Kajaanintullin yksikön johtaja

 Niina Oksman

 044-703 9220

 niina.oksman@ouka.fi

 Pajaluokkien ja Sairaalakoulun yksiköiden johtaja

 Satu Nevala  044- 703 9574  satu.nevala@ouka.fi

 koulusihteeri

 Pirjo Sainila

 044-703 9221/

 08-5571485

 pirjo.sainila@ouka.fi

 koulukuraattori

 Kaisa Pintamo- Kenttälä

 044 703 9003

 kaisa.pintamo-kenttala@ouka.fi

 koulupsykologi

 Jenni Pietarinen

 044-703 9666

 jenni.pietarinen@ouka.fi

 kouluterveydenhoitaja

 Sinikka Pirttisalo

 040- 578 7216

 sinikka.pirttisalo@ouka.fi

 

 

 Yhteisöpedagogi

 Terttu Holappa

 044-703 9223

 2 lk.

 Sari Laamanen                     

 050-382 2346

 3-5 lk.

 Sara Rautio

 040- 182 1232

 4- 6 lk.

 Juhani Paavola  050- 592 7198

 4 -6 lk.

 Antti Saukkonen  044-703 9764

 5 -8 lk. 

 Jouko Tiger  044-703 9765

 4-5 lk.

 Leena Ropponen

 050-362 4385

 7-9 lk.

 Jonna Ruuskanen  040-635 1934

 Konsultoiva opettaja

 Tarja Hiltunen  044- 703 9766

 7-9 lk. (Sairaalakoulu)

 Harri Anttonen  050- 362 3807

 8-9 lk.

 Katja Kauniskangas

 044-703 9226

 8-9 lk.

 Mika Anttonen  044-703 9229

 7-9 lk.

 Sami Lampinen

 044-703 9225

 työvalmentaja

 Kari Penttilä

 050-362 4689

 työvalmentaja

 Hannu Sorvoja

 050-362 4193

 koulunkäynninohjaaja/vahtimestari

 Timo Hintsala

 050-316 6937

 koulunkäynninohjaaja

 Kirsi Raappana (Sij. Sara Mäki)

 050-362 4065

 koulunkäynninohjaaja

 Terhi Haapoja

 050-362 4358

 koulunkäynninohjaaja

 Mira Alila

 050-571 6790

 koulunkäynninohjaaja

 Armi Tenkula

 050-382 5784

 koulunkäynninohjaaja

 Tytti Koski

 050-362 4825

 koulunkäynninohjaaja

 Jaana Etelä  050-362 3980

 koulunkäynninohjaaja

 Tiina Mylly  050-362 3506

 moniosaaja

 Helka Mikkonen

 044-703 2550