Osa Lumo-valofestivaalin ohjelmasta vaihtuu päivittäin. Klikkaa alla olevasta kuvasta päästäksesti päiväkohtaiseen aikatauluun.

 

Lauantai 26.11.

 

12.00–16.00 Laser Harp

12.00–16.00 Playground

14.00–18.00 Valotyöpaja

16.00 Montonen

16.00–21.00 UV-valoluistelutapahtuma

16.00–22.00 Paska Kaupunni

16.00–22.00 They Were Here

16.00–22.00 Metamorphoses

16.00–22.00 The Ocean

16.00–22.00 Mun roskat ja sun roskat

16.00–22.00 Valoa Martinniemi!

16.00–22.00 Wervingin Walaistu Waahtera

16.00–22.00  VÄRITÄ VÄREITÄ!

16.00–22.00 Sähköisku

19.30 Montonen

Oulun kaupunginteatterin tornin valaistus

Pikisaaren silta

 

Sunnuntai 27.11

 

10.00–16.00 Turkansaaren maalaisjoulu

12.00–16.00 Laser Harp

12.00–16.00 Playground

16.00 Montonen

16.00–22.00 Paska Kaupunni

16.00–22.00 They Were Here

16.00–22.00 Metamorphoses

16.00–22.00 The Ocean

16.00–22.00 Mun roskat ja sun roskat

16.00–22.00 Valoa Martinniemi!

16.00–22.00 Wervingin Walaistu Waahtera

16.00–22.00 Sähköisku

19.30 Montonen

Oulun kaupunginteatterin tornin valaistus

Pikisaaren silta