Luuppilaiset ovat luova ja energinen porukka

Yhteystiedot

Museo- ja tiedekeskus Luupissa työskentelee suuri joukko eri alojen ammattilaisia, jotka yhdessä mahdollistavat Luupin monipuolisen toiminnan. Luuppilaiset ovat energinen, luova, innovatiivinen ja rohkea porukka, joista kukin edustaa oman alansa parasta osaamista. 

Johtajat
Johtaja Jonna Tamminen, 044 703 1341, jonna.tamminen(at)ouka.fi
Kulttuuriperintötyön johtaja Pasi Kovalainen, 044 703 7151, pasi.kovalainen(at)ouka.fi
Yleisötyön johtaja Anna-Riikka Hirvonen, 044 703 7451, anna-riikka.hirvonen(at)ouka.fi

Tukipalvelut
Hallinto- ja taloussihteeri Saila Tönkyrä, 044 703 7452, saila.tonkyra(at)ouka.fi
Henkilöstösihteeri Riikka Pitkäaho, 050 461 5587, henkilosto.luuppi(at)ouka.fi
Palvelusihteeri Päivi Lämsä, 050 316 6497, paivi.lamsa(at)ouka.fi

Viestintä- ja markkinointitiimi
Digitaalisen viestinnän asiantuntija Riikka Harjula, 044 703 7459, riikka.harjula(at)ouka.fi
Graafinen suunnittelija Anne Vähäsalo, 044 703 1337, anne.vahasalo(at)ouka.fi
Myyntivastaava Tuija Hoikka, 044 703 1335, tuija.hoikka(at)ouka.fi
Palvelusuunnittelija Milja Häll, 044 703 7479, milja.hall(at)ouka.fi
Viestinnän asiantuntija Carita Forsman, 044 621 2411, carita.forsman(at)ouka.fi

Visualisti Juri Koivusilta, 050 306 3895, juri.koivusilta(at)ouka.fi
Yhteistyökoordinaattori Sampo Puoskari, 044 703 1342, sampo.puoskari(at)ouka.fi

Postiosoite: PL 53, 90015 Oulun kaupunki

Haluatko luuppilaiseksi?

Kerromme mielellämme avoinna olevista työpaikoista sekä erilaisista työllistymis- ja harjoittelumahdollisuuksista Museo- ja tiedekeskus Luupissa. Ota rohkeasti yhteyttä henkilöstösihteeriin (henkilosto.luuppi(at)ouka.fi).

Luupin avoimet työpaikat julkaistaan Oukan ja Kuntarekryn sivuilla.