Ajankohtaista

< Takaisin

Avoimet Ovet 15.-19.10.2018

Oulun taidekoulun

AVOIMET OVET 15.-19.10.2018

Tervetuloa tutustumaan tunneille lukujärjestyksen mukaisten aikojen puitteissa!

LUKUJÄRJESTYS 2018-2019
 
Varaamme oikeuden mahdollisiin lukukauden aikana tapahtuviin muutoksiin
 
Opinto Maanantai Klo Paikka     
Ark/Ku/Käs 13–15v ma 16.30 – 19.30 Kuvis vasen 
Baletti alkeet ma 17.00 – 18.00 Sali 1 
Baletti 2 ma 17.00 – 18.00  Sali 4 
Baletti 3 ma 18.00 – 19.15 Sali 1
Baletti 6 ma 19.00 – 20.30 Sali 4 
Baletin keskitaso ma 19.15 – 20.45 Sali 1
Breikki alkeet/1 ma 17.00 – 18.00  Sali 3
Breikki 5 ma 18.00 – 19.15 Sali 3
Breikki 8 ma 19.15 – 20.45 Sali 3
Commercial Street  ma 18.30 – 19.45 Sali 2 
Integroidut 7 – 8, 8 – 9v  ma 18.00 – 19.30 Pikkustudio/Kuvis oikea  
Kuvataide 10–11v ma 17.00 – 18.45 Puutyöluokka
Kuvataide 11–13v ma 16.00 – 18.00 Kuvis oikea 
Kuvataide 13–14v ma 16.30 – 19.30 Kuvis keski 
Kärkitossutunti ma 18.00 – 19.00 Sali 4 
Showjazz 5 ma 17.00 – 18.30  Sali 2
Teatteri 12 – 13v  ma 16.00 – 18.00 Pikkustudio 
Teatteri yli 17v  ma 17.00 – 20.00 Teatteristudio 
Labyrinttiteatteri 16 – 17v  ma 16.45 – 19.30 Katiska
       
       
       
Opinto Tiistai Klo Paikka   
Animaatio 9–11v ti 16.15 – 18.00 Animaatioluokka
Animaatio ja lyhytelokuva yli 13 v. ti 18.00 – 20.00 Animaatioluokka
Ark/Ku/Käs 7–9v ti 18.00 – 19.30 Kuvis vasen 
Ark/Ku/Käs 10–12v ti 16.00 – 18.00 Kuvis vasen 
Baletti 5 A ti 16.45 – 18.15  Sali 4 
Baletti 5 B ti 16.45 – 18.00 Sali 1
Baletti 8 ti 18.00 – 19.30 Sali 1
Kuvataide 7–8v ti 18.00 – 19.15 Kuvis keski 
Kuvataide 9–10v ti 16.15 – 18.00 Kuvis keski 
Kuvataide 16–18v ti 16.30 – 19.30 Kuvis oikea 
Nykytanssi 1/2 ti 17.00 – 18.15 Sali 3
Nykytanssi 7/10 ti 19.30 – 21.00 Sali 1
Nykytanssi 10 ti 18.15 – 19.15  Sali 3
Sarjakuva yli 15v ti 18.30 – 20.30 Sarjisluokka 
Showjazz 3 ti 18.15 – 19.45 Sali 2
Showjazz 6 ti 16.45 – 18.15 Sali 2
Showjazz 10 ti 19.45 – 21.00  Sali 2
Sirkus / Teatteri 3/4–5v  ti 17.15 – 18.00 Pikkustudio 
Sirkus / Teatteri 6 – 7v  ti 18.00 – 19.15 Pikkustudio 
Sirkus II / III ti 19.15 – 20.30 Sali 3
Teatteri 10 – 11v  ti 16.00 – 17.45 Teatteristudio 
Teatteri 13 – 14v  ti 17.45 – 20.00 Teatteristudio 
Teatteri 14 – 15v (Keep Calm )  ti 16.45 – 19.30 Katiska
       
       
       
Opinto Keskiviikko Klo Paikka 
Animaatio 8–10v ke 18.00 – 19.30 Animaatioluokka
Animaatio 11–13v ke 16.00 – 18.00 Animaatioluokka
Ark/Ku/Käs 9–11v ke 18.00 – 19.45 Kuvis vasen 
Ark/Ku/Käs 11–13v ke 16.00 – 18.00 Kuvis vasen 
Baletti 6 ke 16.45 – 18.15 Sali 1
Baletti 8 ke 17.00 – 18.30 Sali 4 
Baletin keskitaso ke 18.30 – 20.00 Sali 4 
Baletti aikuiset ke 18.15 – 19.45 Sali 1
Breikki 5/8 ke 19.45 – 21.00  Sali 1
Hiphop perus ke 18.15 – 19.30  Sali 2
Kuvataide 8–9v ke 18.00 – 19.30 Kuvis oikea 
Kuvataide 11–12v ke 16.00 – 18.00 Kuvis oikea 
Kuvataide yli 17v ke 16.30 – 19.30 Kuvis keski 
Nykytanssi 4 ke 16.45 – 18.15 Sali 3
Nykytanssi 7 ke 19.30 – 21.00 Sali 3
Pikkusirkus 5 – 6v ke 17.30 – 18.30 Pikkustudio 
Poikatanssi 1 ke 18.15 – 19.15 Sali 3
Sarjakuva 8–13v ke 17.00 – 18.30 Sarjisluokka 
Sarjakuva 13–15v ke 18.30 – 20.30 Sarjisluokka 
Showjazz 7 ke 16.45 – 18.15 Sali 2
Sirkusalkeet 8 – 11v ke 18.30 – 20.00 Pikkustudio 
Teatteri 9 – 10v  ke 16.00 – 17.45 Teatteristudio 
Teatteri 13 – 14v ke 17.45 – 20.00 Teatteristudio 
Teatteri 15 – 16v (In-Visible) ke 16.45 – 19.30 Katista
       
       
       
Opinto Torstai Klo Paikka   
Ark/Ku/Käs yli 14v to 16.30 – 19.30 Kuvis vasen
Baletti 1 to 17.00 – 18.00 Sali 4
Baletti 3 to 18.00 – 19.15 Sali 4
Baletti 5 B to 19.30 – 21.00 Sali 1 
Danceworks to 19.30 – 21.00 Sali 2/3
Kuvataide 14–16v to 16.30 – 19.30 Kuvis oikea
Lastentanssi 2  to 17.45 – 18.30 Sali 1
Lastentanssi 3 to 17.15 – 18.00 Sali 2
Leikkikoulu 4 – 5v  to 18.15 – 19.30 Teatterstudio/kuvis keski
Leikkikoulu 6 – 7v  to 16.45 – 18.15  Katiska/kuvis keski 
Poikatemppu 1/2  to 17.00 – 17.45 Sali 1
Showjazz alkeet to 18.15 – 19.15 Sali 2/3
Showjazz 1 to 19.15 – 20.15 Sali 2/3
Showjazz 2 to 16.45 – 18.00 Sali 3
Showjazz 6 to 18.00 – 19.30 Sali 2/3
Sirkusalkeet 8 – 11v to 17.00 – 18.30 Pikkustudio 
Sirkusalkeet 8 – 11v to 18.30 – 20.00 Pikkustudio 
Tanssimix (6-7v) to 18.30 – 19.15  Sali 1
Teatteri 11 – 12v  to 16.00 – 18.00 Teatteristudio 
       
       
       
Opinto Perjantai Klo Paikka
Sirkus I pe 16.30 – 18.00 Sali 2/3
Sirkus II  pe 18.00 – 19.30 Sali 2/3
Sirkus III pe 19.30 – 21.00 Sali 2/3

Jakolinkki