Ajankohtaista Ajankohtaista

< Takaisin

Oulun taidekoulun lukujärjestys 2018-2019

OULUN TAIDEKOULUN LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

Varaamme oikeuden mahdollisiin lukukauden aikana tapahtuviin muutoksiin

 

 

 

 

ESITTÄVÄ TAIDE

päivä

klo

tila

 

 

 

 

Varhaisiän kasvatus

 

 

 

Leikkikoulu 4 5v*

kuvis/teatteri 

to

18.15 – 19.30

Teatteristudio/kuvis

Leikkikoulu 5 – 6v*

kuvis/teatteri

to

18.15 – 19.30

Teatteristudio/kuvis

Leikkikoulu (3)4 – 5v**

sirkus/teatteri

ti

17.00 – 18.00

 

Pikkusirkus 5 – 6v

ke

17.00 – 18.00

 

Leikkikoulu 6 – 7v**

sirkusalkeet/teatteri

ti

18.00 – 19.15

 

Leikkikoulu 6 – 7v*

kuvis/teatteri

to

16.45 – 18.15

Katiska/kuvis

Leikkikoulu 6 – 7v*

kuvis/teatteri

to

16.45 – 18.15 

Katiska/kuvis

 

 

 

 

Integroidut perusopinnot

 

 

 

 

 

 

 

Integroitu 7 – 8v

kuvis/teatteri

ma

18.00 – 19.30

 

Integroitu 8 – 9v

kuvis/teatteri

ma

18.00 – 19.30

 

 

 

 

 

TEATTERITAIDE

Perusopinnot 1

 

 

 

Teatteri 9 – 10v 

ke

16.00 – 17.45

Teatteristudio

Teatteri 10 – 11v 

ti

16.00 – 17.45

Teatteristudio

 

 

 

 

Perusopinnot 2

 

 

 

 

 

 

 

Teatteri 11 – 12v 

to

16.00 – 18.00

Teatteristudio

Teatteri 12 – 13v 

ma

16.00 – 18.00

Pikkustudio

 

 

 

 

Kohti taiteellista prosessia

 

 

 

Teatteri 13 – 14v

ti

17.45 – 20.00

Teatteristudio

Teatteri 13 – 14v 

ke

17.45 – 20.00

Teatteristudio

Teatteri 14 – 15v
(Keep Calm) 

ti

16.45 – 19.30

Katiska

Teatteri 15 – 16v
(In-Visible)

ke

16.45 – 19.30

Katista

 

 

 

 

Syventävät opinnot

 

 

 

Teatteri yli 16v
(Labyrinttiteatteri)

ma

16.45 – 19.30

Katiska

Teatteri yli 17v 

ma

17.00 – 20.00

Teatteristudio

 

 

 

 

TANSSILINJA

päivä

klo

tila

 

 

 

 

Baletti alkeet

ma

17.00 – 18.00

Sali 1

Baletti 1

to

17.00 – 18.00

Sali 2

Baletti 2

ma

17.00 – 18.00 

Sali 4

Baletti 3

ma

18.00 – 19.15

Sali 1

Baletti 3

to

18.00 – 19.15

Sali 1

Baletti 5 A

ti

16.45 – 18.15 

Sali 4

Baletti 5 B

ti

16.45 – 18.00

Sali 1

Baletti 5 B

to

19.30 – 21.00

Sali 1 

Baletti 6

ke

16.45 – 18.15

Sali 1

Baletti 6

ma

19.00 – 20.30

Sali 4

Baletti 8

ke

17.00 – 18.30

Sali 4

Baletti 8

ti

18.00 – 19.30

Sali 1

Baletin keskitaso

ma

19.15 – 20.45

Sali 1

Baletti aikuiset

ke

18.15 – 19.45

Sali 1

Baletti keskitaso

ke

18.30 – 20.00

Sali 4

Breikki alkeet/1

ma

17.00 – 18.00

Sali 3

Breikki 5

ma

18.00 – 19.15

Sali 3

Breikki 5/8

ke

19.45 – 21.00 

Sali 1

Breikki 8

ma

19.15 – 20.45

Sali 3

Commercial Street 

ma

18.30 – 19.45

Sali 2

Danceworks

to

19.30 – 21.00

Sali 2/3

Hiphop alkeet

ke

19.30 – 20.30

Sali 2

Hiphop perus

ke

18.15 – 19.30 

Sali 2

Kärkitossutunti

ma

18.00 – 19.00

Sali 4

Lastentanssi 1

ti

18.15 – 19.00

Sali 4

Lastentanssi 2 

to

17.45 – 18.30

Sali 4

Lastentanssi 3

to

17.15 – 18.00

Sali 1

Nykytanssi 1/2

ti

17.00 – 18.15

sali 3

Nykytanssi 4

ke

16.45 – 18.15

Sali 3

Nykytanssi 7

ke

19.30 – 21.00

Sali 3

Nykytanssi 7/10

ti

19.30 – 21.00

Sali 1

Nykytanssi 10

ti

18.15 – 19.15 

Sali 3

Poikatanssi 1

ke

18.15 – 19.15

Sali 3

Poikatemppu 1/2 

to

17.00 – 17.45

Sali 4

Showjazz alkeet

to

18.15 – 19.15

Sali 2/3

Showjazz 1

to

19.15 – 20.15

Sali 2/3

Showjazz 2

to

16.45 – 18.00

Sali 3

Showjazz 3

ti

18.15 – 19.45

Sali 2

Showjazz 5

ma

17.00 – 18.30 

Sali 2

Showjazz 6

ti

16.45 – 18.15

Sali 2

Showjazz 6

to

18.00 – 19.30

Sali 2/3

Showjazz 7

ke

16.45 – 18.15

Sali 2

Showjazz 10

ti

19.45 – 21.00 

Sali 2

Tanssimix (6-7v)

to

18.30 – 19.15 

Sali 4

 

 

 

 

VISUAALINEN TAIDE

päivä

klo

tila

 

 

 

 

Animaatio 8–10v

ke

18.00 – 19.30

Animaatioluokka

Animaatio 9–11v

ti

16.15 – 18.00

Animaatioluokka

Animaatio 11–13v

ke

16.00 – 18.00

Animaatioluokka

Animaatio yli 13v

ti

18.00 – 20.00

Animaatioluokka

Ark/Ku/Käs 7–9v

ti

18.00 – 19.30

Kuvis vasen

Ark/Ku/Käs 9–11v

ke

18.00 – 19.45

Kuvis vasen

Ark/Ku/Käs 10–12v

ti

16.00 – 18.00

Kuvis vasen

Ark/Ku/Käs 11–13v

ke

16.00 – 18.00

Kuvis vasen

Ark/Ku/Käs 13–15v

ma

16.30 – 19.30

Kuvis vasen

Ark/Ku/Käs yli 14v

to

16.30 – 19.30

Kuvis vasen

Integroidut (7 – 8, 8 – 9v)* 

ma

18.00 – 19.30

Pikkustudio/kuvis

Kuvataide 7–8v

ti

18.00 – 19.15

Kuvis keski

Kuvataide 8–9v

ke

18.00 – 19.30

Kuvis oikea

Kuvataide 9–10v

ti

16.15 – 18.00

Kuvis keski

Kuvataide 10–11v

ma

17.00 – 18.45

Puutyöluokka

Kuvataide 11–12v

ke

16.00 – 18.00

Kuvis oikea

Kuvataide 11–13v

ma

16.00 – 18.00

Kuvis oikea

Kuvataide 13–14v

ma

16.30 – 19.30

Kuvis keski

Kuvataide 14–16v

to

16.30 – 19.30

Kuvis oikea

Kuvataide 16–18v

ti

16.30 – 19.30

Kuvis oikea

Kuvataide yli 17v

ke

16.30 – 19.30

Kuvis keski

Leikkikoulu 45v*

kuvis/teatteri 

to

18.15 – 19.30

Teatteristudio/kuvis

Leikkikoulu 5–6v*

kuvis/teatteri

to

18.15 – 19.30

 

Leikkikoulu 6–7v*

kuvis/teatteri

to

16.45 – 18.15

Katiska/kuvis

Leikkikoulu 6–7v*

kuvis/teatteri

to

16.45 – 18.15 

Katiska/kuvis

Lyhytelokuva yli 13v

ma

17.00 – 19.00

Animaatioluokka

Sarjakuva 8–11v

ti

17.00 – 18.30

Sarjisluokka

Sarjakuva 10–13v

ke

17.00 – 18.30

Sarjisluokka

Sarjakuva 13–15v

ke

18.30 – 20.30

Sarjisluokka

Sarjakuva yli 15v

ti

18.30 – 20.30

Sarjisluokka

 

 

 

 

(*) Yhteiset opinnot
kuvis / teatteri

(**) Yhteiset opinnot
sirkus / teatteri