Ajankohtaista Ajankohtaista

< Takaisin

OULUN TAIDEKOULUN LUKUJÄRJESTYS 2017-2018

ESITTÄVÄ

opinto päivä klo
Yhteiset visuaalisen taiteen kanssa
--------------------------------------------------
Integroitu 7 – 8v ke 18.00–19.30
Integroitu 8 – 9v  ke 18.00–19.30
Leikkikoulu 4 – 5v to 18.00–19.30
Leikkikoulu 5 – 6v  ma 18.00–19.30
Leikkikoulu 6 – 7v  ma 18.00–19.30
Leikkikoulu 6 – 7v  to 18.00–19.30
--------------------------------------------------    
Pikkusirkus I ti 17.00–18.00
Pikkusirkus II ti 18.00–19.00
Pikkusirkus III ke 17.30–18.30
Sirkusalkeet I ke 18.30–20.00
Sirkusalkeet II to 17.00–18.30
Sirkusalkeet III to 18.30–20.00
Sirkus I pe 16.30–18.00
Sirkus II pe 18.00–19.30 (lisätreeni ti 19.15 -20.30)
Sirkus III pe 19.30–21.00 (lisätreeni ti 19.15 -20.30)
Teatteri 9 – 10v ti 16.00–17.45
Teatteri 10 – 11v  ti 17.45–19.30
Teatteri 11 – 12v ma 16.00–18.00
Teatteri 12 – 13v  ke 16.00–18.00
Teatteri 12 – 13v to 16.00–18.00
Teatteri 13 – 14v ti 16.45–19.00
Teatteri 14 – 15v ke  16.45–19.30
Labyrinttiteatteri 15v – 16v ma 16.45–19.30
Teatteri yli 16v ma 17.00–20.00
 

TANSSI

 
opinto päivä klo
Lastentanssi 1 to 18.00–18.45
Lastentanssi 2 to 17.45–18.30 
Lastentanssi 3 ti 18.00–18.45
Poikatemppu 1/2 to 17.00–17.45
Poikatemppu 3 to 18.30–19.15
Baletti alkeet (A) ma 17.15–18.15 
Baletti alkeet (B) to 17.00–18.00 
Baletti 1 ma 18.15–19.15
Baletti 2/3 ma 18.15–19.30 
Baletti 4 (A) (1x/vko) ti 16.45–18.00 
Baletti 4 (B) to 18.45–20.00
Baletti 4 (B) ti 18.15–19.30
Baletti 5 ma 16.45–18.15
Baletti 5 ke 16.45–18.00 
Baletti 7 ma 16.45–18.15 
Baletti 7 ti 16.45–18.15
Baletti 7 ke 16.45–18.15
Baletti aikuiset ke 18.00–19.30 
Baletti 10 ti 18.45–20.15
Baletin keskitaso ma 19.30–21.00
Baletin keskitaso ti 19.30–21.00
Breikki 2 ke 18.30–19.30
Breikki 4 ma 19.15–20.30
Breikki 7 ma 18.00–19.15 
Breikki 7 ke 19.30–20.45
Breikki alkeet ma 17.00–18.00
Nykytanssi alkeet/1 ti 18.15–19.15
Nykytanssi 3/4 ti 16.45–18.15
Nykytanssi 6 ke 19.00–21.00
Nykytanssi 10 ti 19.30–21.00
Nykytanssi 10 to 19.15–21.00
Showjazz 1 to 17.00–18.15
Showjazz 2 ti 16.45–18.15 
Showjazz 3 ke 17.00–18.30 
Showjazz 4 ma 18.15–19.45 
Showjazz 5 ti 19.15–20.45
Showjazz 6 ke 18.00– 19.30 
Showjazz 10 to 19.15–20.45
Showjazz alkeet ti 18.15–19.15
Tanssimix 1 ke 17.00–18.00
Tanssimix 2 to 18.15–19.15
Danceworks ke 19.30–20.45
Street to 17.45–19.00 
Hiphop alkeet to 19.00–20.00
Hiphop perustaso to 20.00–21.00
 
 

VISUAALINEN

 
opinto päivä klo
Kuvataide 7-8v ma 18.00–19.30
Kuvataide 8-9v  ti 18.00–19.30 
Kuvataide 9-10v  to 16.15–18.00
Kuvataide 10-11v   ke 16.15–18.00 
Kuvataide 11-12v ma 16.00–18.00
Kuvataide 12-13v  ti 16.00–18.00 
Kuvataide 13-15v  to 16.30–19.30
Kuvataide 14-16v  ti 16.30–19.30
Kuvataide 15-17v ma 16.30–19.30
Kuvataide yli 17v  ke 16.30–19.30 
Animaatio 8-10v  ke 18.00–19.30 
Animaatio 9-11v  ti 16.15–18.00  
Animaatio 11-13v  ke 16.00–18.00
Animaatio yli 13v  ti 18.00–20.00
Elokuva yli 13v ma 17.00–19.00 
Ark/Ku/Käs 7-9v to 18.00–19.30
Ark/Ku/Käs 9-11v  (A) ke 16.00–17.45 
Ark/Ku/Käs 9-11v  (B) ke 17.45–19.30
Ark/Ku/Käs 11-12v  to 16.00–18.00 
Ark/Ku/Käs 11-13v ma 16.00–18.00
Ark/Ku/Käs yli 13v  ti 16.30–19.30
Sarjakuva 8-11v  ti 17.00–18.30
Sarjakuva 10-13v  ke 17.00–18.30
Sarjakuva 13-15v  ti 18.30–20.30    
Sarjakuva yli 15v  ke 18.30–20.30
Elokuva yli 13v ma 17.00–19.00