OPETTAJAT JA OHJAAJAT

ALAKOULU JA KUIVASOJA

Nimi (lyhenne) tehtävä puhelinnumero
Bezzi Farid (FBE) arabia  
Doroshenko Alena (ADO) venäjä  
Harju Saana (SHA) islamin usko  
Hietapelto Arto (AHI) 4a teknoluokka  
Hillukkala Tomi (THI) 3b  
Hintsala Taija koulunkäynninohjaaja (Kuivasoja)  
Holopainen Herkko (HHO) 5b  
Isopoussu Elina (EIS) 4c (Kuivasoja)  
Järvenpää Heini (HJÄ) 4.-6. pienluokka 044 703 9545
Karsikas Jouni tekninen työ 050 316 6707
Kettunen Marit koulupsykologi 044 703 9660
Kimpimäki Heidi (HKI) 1.-2. pienluokka 044 703 9543
Koivusipilä-Kinnunen Marja (MKO) 2a  
Kokko Birgitta koulunkäynninohjaaja  
Kyllönen Kaija (KKY) 2c (Kuivasoja) 050 346 4291
Lauri Maarit espanja  
Marjala Pia-Riitta (PMA) 2d (Kuivasoja) 050 530 2463
Myllylä Erja (EMY) englanti  
Nevala Heikki koulukuraattori 044 703 9016
Nissilä Mia (MNI) erityisopetus

050 576 7741

Näykki Jussi (JNÄ) apulaisjohtaja 040 703 9539
Ojantakanen Tarja koulunkäynninohjaaja  
Packalén Markus (MPA) 6a teknoluokka  
Pietilä Anu (API) 1c (Kuivasoja) 044 703 9555
Pihlajamaa-Häkkinen Päivi (PPH) 1a  
Pintamo-Kenttälä Katri koulumentori 050 363 9373
Pohjosenperä Mirja 3a musiikkiluokka  
Päivinen Risto ortodoksiuskonto  
Rekilä Marjut (RLM) erityisopetus 044 703 9544
Ronimus Laura (LRO) 5a musiikkiluokka  
Ruotsi-Mattson Ulla (URU) 5c  
Salmi Teija (RUT) alakoulun VALO 044 703 9901
Savolainen Noora (NSA) 2b  
Silvola Minna (MSI) 6c  
Similä Kai (KSI) 6b  
Sorvoja Ludmila koulunkäynninohjaaja  
Syväniemi Paula (PSY) 4b  
Tikkanen Tarja koulunkäynninohjaaja  
Torvikoski Juha (JTO) 3c (Kuivasoja)  
Uusikylä Pauli (PUU) uskonto, S2  
Vuoti Heli (HVU) 1b  
Äijälä Anne (AÄI) erityisopetus (Kuivasoja) 044 703 9270
 

YLÄKOULU

Nimi (lyhenne) tehtävä luokka puhelinnumero
Bezzi Farid (FBE) arabia    
Doroshenko Alena (ADO)      
Eskelinen Ilkka (IES) musiikki 7d  
Filpus Leena (LFI) kuvataide    
Harju Saana (SHA) islamin uskonto    
Hillukkala Tomi (THI) fysiikka ja kemia    
Holappa Sari koulunkäynninohjaaja   040 630 5554
Hovila Karoliina (KHO) biologia, maantieto, terveystieto 9b 040 357 2261
Hyttinen Outi (OHY) englanti, ruotsi    
Iivari Laura äidinkieli, vs    
Isola Atte (AIS) historia, yhteiskuntaoppi 9a  
Jauhiainen Jaakko (JJA) musiikkiluokkien orkesteri    
Jokimäki Leena (LJO) matematiikka, fysiikka, kemia    
Junttila Janne (JJU) matematiikka, fysiikka, kemia 7c  
Kallio Maija (MKA) valmistava opetus, vs yläkoulun VALO  
Karsikas Jouni (JKA) tekninen työ 8c 050 316 6707
Katekeetta Anu (AnuKat) saame, S2, uskonto, yhteiskuntaoppi    
Kettunen Marit koulupsykologi   044 703 9660
Kilpelä Sirpa (SIK) äidinkieli, kirjallisuus    
Konola Kati (KOK) äidinkieli, kirjallisuus 8d  
Korhonen Kaisu (KaiKO) apulaisjohtaja, liikunta   044 703 9271
Korhonen Liisa (LKO) englanti, ruotsi 8a 040 357 2051
Koskela Päivi koulunkäynninohjaaja   050 382 7790
Kumpula Anne rehtori   044 703 9268
Kähkönen Johanna (JKÄ) biologia, maantieto, terveystieto 9c  
Loponen Sami (SLO) erityisopetus 9.lk tupa 050 570 6523
Meriläinen Saara koulunkäynninohjaaja    
Mettälä Tuuli (TME) erityisopetus 8.lk tupa 044 703 9567
Molander Tarja (MOTA) tekstiilityö 7b 050 3166704
Mäki Miia (MMÄ) kotitalous 7a 050 316 6706
Nevala Heikki koulukuraattori   044 703 9016
Pintamo-Kenttälä Katri koulumentori   050 363 9373
Puumala Outi (OPU) erityisopetus 7.lk tupa (7ab) 044 703 9561
Päivinen Risto ortodoksiuskonto    
Ronkainen Vive (VRO) tyttöjen liikunta   044 703 9565
Saarensilta Seppo (SSA) matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka   050-3630910
Seppälä Ellen koulunkäynninohjaaja    
Severinkangas-Kangas Eija (ESE) opinto-ohjaaja   044 703 9559
Tapio Ritva (RTA) saksa, ruotsi, englanti 8b  
Teerikangas Matti (MTE) poikien liikunta   044 703 9566
Uusikylä Pauli (PUU) uskonto, elämänkatsomustieto 9d  
Ylimäki Arja (AYM) matematiikka, fysiikka, kemia    

Opettajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi

 

(Päivitetty 8/2018)