Henkilökunta

Rehtori Merja Peteri p. 0447039950
Vastuualueena Kasarmintien ja Pihlajakummun toimipaikat

Leinonpuiston johtaja Riitta Mäntyniemi p. 0447039624
Vastuualuueena Tuiran, Komun, Ankkurin ja Viipaleen toimipaikat

Koulusihteeri Liisa Väisänen p. 0447039625

Koulukuraattori Kaisa Pintamo-Kenttälä p. 0447039003

Koulupsykologi Jenni Pietarinen p. 0447039666

Kouluterveydenhoitaja Sanna Iisakka p. 0447034475

KKO koordinaattori Inga Penttilä p. 0447039630

Opinto-ohjauksen koordinaattori Erkki Vuorio p. 0447039617

 

Opettajat     

Hurnasti Hanna-Riikka p. 044-7161924

Kesti Katri p. 

Kivilompolo Karoliina p. 0408459247

Koponen-Tuisku Eeva p. 0408466184

Lax Maija-Liisa p. 0408456153                           

Muurikainen Satu p. 0408466028

Mäkäräinen Marjo-Rita p. 0408451254

Määttä Marita p. 0408469733                           

Niskanen Paavo p. 0447039629

Pallas Jari p. 0406830597

Posio Maria p. 0408469419

Ruokangas Sanna

Saarijärvi Taina p. 0408457083

Salmela Kaisa p. 044-7039622

Sinervo-Seppänen Leena p. 0408464562

Suviaro-Laukka Kirsi p. 0408456927

Säkkinen Mikko p. 0408450593

Tuomela Harri

Vuento Mervi p. 0408463865

Ylikulju Vuokko p. 0408459926

Ylinärä Mirja p. 0408451373

 

Koulunkäynninohjaajat 

Aalto Anni
Aho Minna
Alanko Marianne
Alaraasakka Jukka
Aunola Juha
Blomster Sari
Campell Teija
Haanela Hanna
Halonen Miika
Heinonen Jenni
Heikinheimo Satu
Hekkala Anna-Liisa
Holappa Juha-Petter

Holmi Anu
Huhtala Sarianna
Iinatti Aila
Impola Hanne
Impola Mika

Impola Viljami
Issakainen Raisa
Jokitalo Miina
Kaarto Juhani

Kaijala Anni

Kainulainen Mari-Satu
Kangas Heidi
Karjalainen Riikka
Karhu Tarja
Kauppinen Ilkka
Kinnunen Milla

Knuutinen Birgitta
Kontio Mea
Korhonen Nina

Korpela Mea

Laakso Päivi

Laitala Markku
Laitinen Marja
Leskelä Anu
Lindahl-Luomala Tuija
Lohilahti Satu
Mansikka Karin
Mattlar Helena
Moilanen Juha

Niemelä Sanna

Niskala Marja-Leena

Niva Jonna
Niva Paula-Johanna

Nylander Alina

Ohtamaa Elina
Parkkinen Janika
Pesonen Pirjo
Pikkuhookana Sanna
Raasakka Noora
Rantanen Marja
Rautava Maija
Risteli Sanna

Ropponen Janika
Ruha Ville
Rytilahti Reeta
Salminen Tanja

Satta Jari

Sipola Kirsi

Siven Mikko

Suorsa Ari
Tero Tiia

Tervonen Teija

Tikkanen Mervi

Tillman Soile
Tyni Sirpa

Viinamäki Suvi
Väisänen Salme

Vänttilä Enni

Ylitörmänen Leila