Tekstin koko A- A+

Henkilökunta Henkilökunta

Johto

Rehtori Juppi Keijo

Apulaisrehtori Paso Eija
vastuualueina mm. viestintä, arviointiviikot ja yo-kirjoitukset

Johdon ja kanslian yhteystiedot

Opettajat

Opettajien s-posti on muotoa etunimi.sukunimi(a)eduouka.fi

Ahlholm Heikki englanti, ruotsi
Avela Mira psykologia, uskonto
Borén Esa biologia, maantiede,
Grünn Karl äidinkieli ja kirjallisuus
Häkkinen Sakari historia ja yhteiskuntaoppi
Itälä Martti yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
Jaakkonen Tuomo, biologia, maantiede
Joensuu Marko URLU/ lentopallo
Jokiranta Petri englanti, ruotsi
Juppi Keijo rehtori
Kaikkonen Jenni, matematiikka, kemia
Karppinen Anna-Kaisa, matematiikka 
Keskitalo Risto liikunta, URLU/yksilölajit
Kinisjärvi Jari matematiikka, fysiikka
Klytseroff Vuokko englanti
Knihtilä Aila musiikki, kuoro
Koivisto Tommi matematiikka
Kokkonen Mervi uskonto, filosofia
Koskenranta Riikka englanti, ruotsi
Kostamo Nonna matematiikka, fysiikka
Kouva Tarmo URLU/ jalkapallo
Kovácsné Pente unkari
Kukkonen Tiina, espanja
Kunnari Anja opinto-ohjaaja
Kurki Veijo yhteiskuntaoppi
Kuussaari Karo URLU/ salibandy
Kärkkäinen Mikko musiikki
Latva-Rasku Jukka urheiluakatemiakoordinaattori, URLU/yleisurheilu
Lindberg Jouko erityisopetus
Malm Johanna englanti ja ruotsi
Mattila Kimmo liikunta
Mattila Tarja biologia, maantiede
Meskus Kristiina ruotsi
Murtoniemi Mauno historia, filosofia, elämänkatsomustieto
Mäki Kaisu, äidinkieli ja kirjallisuus
Niemelä Raimo psykologia, filosofia
Oikarinen Kirsi ruotsi
Orajärvi Heini äidinkieli ja kirjallisuus
Paso Eija apulaisrehtori, äidinkieli ja kirjallisuus
Pietikäinen Leena matematiikka, kemia
Puttonen Marjo ranska, saksa
Raappana Niina liikunta
Rimpiläinen Arto matematiikka, tietotekniikka
Räty Tuomo URLU/ jääkiekko
Seppänen Marja liikunta
Seppänen Irene terveystieto
Sirviö Jarmo fysiikka
Taimisto Marjaana matematiikka, kemia (virkavapaa 2016-17)
Timlin Tiina kuvataide
Tossavainen Satu matematiikka
Tuomela Mervi opinto-ohjaaja
Vuotikka Sanna äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito


 

Ryhmänohjaajat ja kotiluokat

Ykköset

16A Itälä Martti 41023
16B Kokkonen Mervi 41022
16C Tossavainen Satu 41069
16D Borén Esa 41084
16E Oikarinen Kirsi 42084
16F Klytseroff Vuokko 42052
16G Koivisto Tommi 41072

Kakkoset
15A Mattila Tarja 41087
15B Koskenranta Riikka 42053
15C Kinisjärvi Jari 41073
15D Jokiranta Petri 42051
15E Rimpiläinen Arto 41036
15F Vuotikka Sanna 42066
15G Niemelä Raimo 41035


Kolmoset
14A Malm Johanna 42045
14B Grünn Karl 42074
14C Murtoniemi Mauno 41031
14D Orajärvi Heini 42046
14E Pietikäinen Leena 41070
14F Kostamo Nonna 41061
14G Sirviö Jarmo 41071


Neloset
13G Häkkinen Sakari 4103
12A Kunnari Anja, Tuomela Mervi 41006