Oulun taidekoulun lukujärjestys lukuvuodelle 2023–2024
Lukujärjestys päivitetty 17.8.2023
Pidätämme itsellämme oikeuden lukuvuonna tapahtuviin muutoksiin.
RYHMÄ | AJANKOHTA | PAIKKA |
MAANANTAI | ||
Oma taiteilijuus 1/2, teatteritaide | Ma 16.45–19.30 | Katiska |
Kuvataide 16–18 v | Ma 16.30–19.30 | Kuvataide 1 |
Showjazz 1/2 | Ma 16.45–17.45 | Sali 3 |
Baletti 11 / Workshop | Ma 18.00–19.30 | Sali 4 |
Danceworks (yli 15-vuotiaat) | Ma 19.30–21.00 | Sali 3 |
Showjazz 3 | Ma 16.45–18.00 | Sali 2 |
Showjazz 5/6 | Ma 18.00–19.15 | Sali 2 |
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 11–13 v | Ma 16.00–18.00 | Kuvataide 2 |
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 9–11 v | Ma 18.00–19.45 | Kuvataide 2 |
Tarinataide 5-7 v | Ma 17.00–18.00 | Pikkustudio |
Tarinataide 7-8 v | Ma 18.00–19.15 | Pikkustudio |
Tarinataide 8-9 v | Ma 18.00–19.15 | Pikkustudio |
Teatteritaiteen perusteet 4B | Ma 16.00–18.00 | Teatteristudio |
Kohti taiteellista prosessia 1A, teatteritaide | Ma 18.00–20.15 | Teatteristudio |
Tanssimix | Ma 17.00–17.45 | Sali 1 |
Tanssin intensiivi (baletti) | Ma 17.45-19.15 | Sali 1 |
Tanssin intensiivi (workshop) | Ma 19.15-20.45 | Sali 1 |
Baletti 7 | Ma 16.30–18.00 | Sali 4 |
Showjazz 10 | Ma 18.15–19.30 | Sali 3 |
TIISTAI | ||
Oma taiteilijuus 3A, teatteritaide | Ti 16.45–19.30 | Katiska |
Kuvataide 10–12 v | Ti 16.00–17.45 | Kuvataide 1 |
Kuvataide 9–11 v B | Ti 17.45–19.30 | Kuvataide 1 |
Kuvataide 9–10 v | Ti 16.30–18.15 | Kuvataide 3 |
Showjazz alkeet | Ti 17.00–18.00 | Sali 4 |
Baletti 1 | Ti 18.00–19.00 | Sali 4 |
Tanssin intensiivi (baletti) | Ti 19.00–20.30 | Sali 4 |
Baletti 6 | Ti 16.30–17.45 | Sali 2 |
Baletti alkeet | Ti 17.45–18.45 | Sali 2 |
Sirkustaide 1 (jatkoryhmä) | Ti 16.30–17.30 | Sali 3 |
Sirkusalkeet 3 (jatkoryhmä) | Ti 17.30–19.00 | Sali 3 |
Sirkustaide 2/3 (jatkoryhmä) | Ti 19.00–20.30 | Sali 3 |
Breikki alkeet/1 | Ti 17.15–18.15 | Pikkustudio |
Breikki 2 | Ti 18.15–19.15 | Pikkustudio |
Breikki 4 | Ti 19.15–20.30 | Pikkustudio |
Sarjakuva 10–13 v | Ti 17.00–18.30 | Sarjakuvaluokka |
Sarjakuva yli 15 v | Ti 18.30–20.30 | Sarjakuvaluokka |
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö yli 13 v | Ti 16.30–19.30 | Kuvataide 2 |
Teatteritaiteen perusteet 3A | Ti 16.00–18.00 | Teatteristudio |
Teatteritaiteen perusteet 4A | Ti 18.00–20.00 | Teatteristudio |
Animaatio 10–13 v | Ti 16.00–18.00 | Medialuokka |
Animaatio 8–10 v | Ti 18.00–19.30 | Medialuokka |
Baletti 3 | Ti 16.45–18.00 | Sali 1 |
Showjazz 10 | Ti 18.00–19.30 | Sali 1 |
Baletti 10 | Ti 19.30–21.00 | Sali 1 |
KESKIVIIKKO | ||
Kohti taiteellista prosessia 2, teatteritaide | Ke 16.45–19.30 | Katiska |
Kuvataide 15–17 v | Ke 16.30–19.30 | Kuvataide 1 |
Kuvataide yli 18 v | Ke 16.30–19.30 | Kuvataide 3 |
Baletti 6 | Ke 16.30–18.00 | Sali 4 |
Sirkusalkeet 2A | Ke 16.00–17.30 | Pikkustudio |
Sirkusalkeet 1, 7-8 v | Ke 17.30–19.00 | Pikkustudio |
Sirkustaide 1/2 (jatkoryhmä) | Ke 19.00–20.30 | Pikkustudio |
Nykytanssi 5 | Ke 16.45–18.15 | Sali 3 |
Lastentanssi 2 (v. 2017 ja 2018 syntyneet) | Ke 18.15–19.00 | Sali 3 |
Nykytanssi 10 | Ke 19.00–21.00 | Sali 3 |
Showjazz 7 | Ke 17.00–18.30 | Sali 2 |
Showjazz 5 | Ke 18.30–20.00 | Sali 2 |
Sarjakuva 8–10 v | Ke 17.00–18.30 | Sarjakuvaluokka |
Sarjakuva 13–16 v | Ke 18.30–20.30 | Sarjakuvaluokka |
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 10–12 v | Ke 16.00–17.45 | Kuvataide 2 |
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 7–9 v | Ke 17.45–19.15 | Kuvataide 2 |
Teatteritaiteen perusteet 2 | Ke 16.00–17.45 | Teatteristudio |
Kohti taiteellista prosessia 3B, teatteritaide | Ke 17.45–20.30 | Teatteristudio |
Animaatio 11–14 v | Ke 16.00–18.00 | Medialuokka |
Baletti 11 | Ke 16.45–18.15 | Sali 1 |
Kärkitossu yli 15-vuotiaat | Ke 18.15–19.30 | Sali 1 |
Baletti aikuiset | Ke 18.00–19.30 | Sali 4 |
Baletti 7 | Ke 19.30–21.00 | Sali 1 |
TORSTAI | ||
Teatteritaiteen perusteet 1 | To 16.00–17.45 | Teatteristudio |
Kohti taiteellista prosessia 3A, teatteritaide | To 17.45–20.30 | Teatteristudio |
Kuvataide 11–12 v | To 16.00–18.00 | Kuvataide 1 |
Kuvataide 8–9 v | To 18.00–19.30 | Kuvataide 1 |
Kuvataide 14–16 v | To 16.30–19.30 | Kuvataide 3 |
Sirkusalkeet 2B | To 16.00–17.30 | Pikkustudio |
Seikkailusirkus 4-6 v | To 17.30–18.30 | Pikkustudio |
Seikkailusirkus 5-6 v | To 18.30–19.30 | Pikkustudio |
Kuvataide 13–15 v | To 16.30–19.30 | Kuvataide 2 |
Showjazz 6 | To 16.45–18.15 | Sali 3 |
Tanssin intensiivi (nykytanssi/showjazz) | To 18.15-19.45 | Sali 3 |
Commercial Dance (yli 15-vuotiaat) | To 17.00–18.15 | Sali 4 |
Hiphop 2 | To 18.15–19.15 | Sali 4 |
Hiphop (yli 15-vuotiaat) | To 19.15–20.30 | Sali 4 |
Kohti taiteellista prosessia 1B, teatteritaide | To 18.00–20.15 | Katiska |
Teatteritaiteen perusteet 3B | To 16.00–18.00 | Katiska |
Kuvataide 12–13 v | To 16.00–18.00 | Sarjakuvaluokka/medialuokka |
Kuvataide 7–8 v | To 18.00–19.15 | Sarjakuvaluokka/medialuokka |
Kärkitossu yli 12-vuotiaat | To 16.45–18.00 | Sali 1 |
Lastentanssi 1 (v. 2019 syntyneet) | To 18.00–18.45 | Sali 1 |
Baletti 10 | To 18.45–20.15 | Sali 1 |
Showjazz 11 | To 16.45–18.15 | Sali 2 |
Showjazz aikuiset | To 18.15–19.45 | Sali 2 |
Showjazz 7 | To 19.45–21.00 | Sali 2 |
PERJANTAI | ||
Baletti 5 | Pe 16.30–18.00 | Sali 1 |
Sirkustaide 1 (jatkoryhmä) | Pe 16.00–17.30 | Sali 2/3 |
Sirkustaide 1/2 (jatkoryhmä) | Pe 17.30–19.00 | Sali 2/3 |
Sirkustaide 2/3 (jatkoryhmä) | Pe 19.00–20.30 | Sali 2/3 |
Oma taiteilijuus 3B, teatteritaide | Pe 16.45–19.30 | Teatteristudio |
LAUANTAI | ||
Taidekimara (sv 2020, 2019) | La 10.00–11.00 | Pikkustudio |
Taidekimara (sv 2018) | La 11.00–12.00 | Pikkustudio |