Henkilökunta

 

Hallinto

                                                 e-mail:etunimi.sukunimi@ouka.fi

Hiltunen Mauno

yhtenäiskoulun rehtori

 

044-7039353

Vaaraniemi Leena

apulaisjohtaja

 

044-7039343 

       

Korhonen Pirjo

koulusihteeri (ma-ti)

 

044-7039354

Pulliainen Anne

koulusihteeri (ke-pe)

 

044-7039344

 

  

   

Keränen Jarmo

virastomestari 
Iltakäyttöön liittyvät asiat: avaimet, unohtuneet tavarat, salien varaukset ym.

 

044 7039359

Jari Kanniainen

kiinteistönhoitaja

 

044-7032662

       
 

Oppilashuolto
e-mail:etunimi.sukunimi@ouka.fi

   

Leinonen Taina

terveydenhoitaja
puhelinaika klo 8.00-8.30

 

044 7034578

Korkiakoski Heli

koulupsykologi

 

044 7039004

Ukkola Sari

koulukuraattori

 

050 5974899

Pernu Anne

oppilaanohjaus

 

044 7039356

 

erityisopettajat
e-mail:etunimi.sukunimi@eduouka.fi

   

Pitkänen Aino

 7. - 9. lk, tukioppilastoiminnan ohjaus

 

044 7039355

Lähde Virpi

 1. - 6. lk

 

044 7039182

Leena Vaaraniemi

apulaisjohtaja/erityisopettaja

 

044-7039343

 

opetushenkilökunta
e-mail:etunimi.sukunimi@eduouka.fi

   

Nordman Elina

luokanopettaja

1A

040-6428776

Laitala Marja

luokanopettaja

1B

046-9214944

Rautiola Merja

luokanopettaja

2A

0050-4628307

Satomaa Mirja

luokanopettaja

2B

050-4067756

Alalääkkölä Merja

luokanopettaja

3A

046-9214589

Paavola Laura

luokanopettaja

3B

040-4867974

Kokko Sanna

luokanopettaja

4A

050-4628335

Tervonen Sanna

luokanopettaja

4B

050-4628517

Holappa Joona

luokanopettaja

5A

046-9215001

Mäntymaa Johannes

luokanopettaja

5B

046-9215177

Laitila Jarmo

luokanopettaja

6A

050-5770881

Åman Heli

luokanopettaja

6B

050-3829482

       
 

luokanvalvojat

   

Elina Määttä

englanti, ruotsi

7A

046-9211591

Marko Oja

historia, yhteiskuntaoppi

7B

050-4628402

Juha Tiilikainen

liikunta, terveystieto

7C

050-5915978

Antero Mikkonen

tekninen työ

7D

046-9214055

 Heiniemi Kaisa

matematiikka, fysiikka, kemia

8A

050-4628699

Kukkonen Hanna

englanti, saksa

8B

046-9214393

Muraja Kimmo

musiikki, uskonto

8C

050-4628572

Honkala Heli

äidinkieli, draama

8D

050-4628499

Skytte Anna

äidinkieli, draama

9A

046-9215128

Rantanen Salla

matematiikka,fysiikka,kemia

9B

050-4421394

Romakkaniemi Saila

liikunta, terveystieto

9C

046-9215127

Väärä Anne

maantieto, biologia, yhteinen ympäristö

9D

050-4628549

Määttä Elina

englanti, ruotsi

7-9

046 9211591

Kuusisto Riitta

kotitalous

7-9

046 9214643

Niskanen Maarit

tekstiilityö

7-9

046-9214628

Honkavaara Teemu

elämänkatsomustieto,uskonto
(Myllytulli, Maikkula)

   

Kangas Päivi

englanti, ruotsi

3-9

046-9214186

Salmela Tiina

kotitalous

5-9

046-9215165

Pennanen Heikki

kuvaamataito (ti ja to)

7-9

 

Pekkanen Raija (vv) 2018-2019

kemia, fysiikka, matematiikka

   
       
       
 

pienryhmät

   

Heikki Pirjo

erityisluokanopettaja PR 1. - 2.

 

044-7039347

Södervall Tiina

erityisluokanopettaja PR 3. - 6.

 

044-7039831

Jari Maljanen

erityisluokanopettaja PR 7. - 9.

 

044-7039358

       
       
 

koulunkäynninohjaajat

   

Jurvakainen Tiia

1. - 2. lk pienryhmä

 

050-3682928

Sikiö Susanna

3. - 6. lk pienryhmä

 

040-6316603

Puurunen Helvi

luokat 5. - 9.

 

046-9214948

Pyhtilä Marja

luokat 7. - 9.

 

050-5603807

Rönkkö Eija

luokat 1. - 6.

 

050-5644343

Hypen Sofia

luokat 7. - 9.

 

040-4857659

(Äikäs Outi)

(luokat 1. - 6.)

 

(050-4628891)