Varhaiskasvatuksen hallinnon yhteystiedot

Varhais­kas­va­tuksen hallinto

Käyntiosoite: Oulu 10, Torikatu 10, 90100 Oulu
Postiosoite: PL 17, 90015 Oulun kaupunki
Yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla.

Varhaiskasvatusjohtaja

Pirjo Koret, p. 044 703 5335, pirjo.koret@ouka.fi
Varhaiskasvatuksen ja esiopetuksen strateginen johtaminen

Hallintosihteeri 
Terhi Vestervelve, terhi.vestervelve@ouka.fi
 

Varhaiskasvatuksen palvelupäällikkö

Kirsi Ranki, p. 044 703 6989, kirsi.ranki@ouka.fi
Asiakkuuksiin liittyvät asiat

Elina Väisänen p. 040 354 5592, elina.vaisanen@ouka.fi
Pedagogiset asiat, esiopetuksen kehittäminen ja hankkeet

Varhaiskasvatuksen erityisasiantuntija

Sari Nyberg, p. 050 388 6901, sari.nyberg@ouka.fi
Varhaiskasvatuksen asiantuntija-asiat ja kehittäminen

Aluepäälliköt

Alueen varhaiskasvatus- ja esiopetuspalveluiden operatiivinen johtaminen.

Pohjoinen alue: Marjut Kokko, p. 050 340 9432, marjut.kokko@ouka.fi
Keskinen alue: Leena Sankilampi p. 050 341 3980, leena.sankilampi@ouka.fi
Eteläinen alue: Harri Kauppinen p. 050 341 4221, harri.kauppinen@ouka.fi
Itäinen alue: Pasi Mäkikyrö p. 040 010 0088, pasi.makikyro@ouka.fi


 

 

Varhaiskasvatuksen palveluohjaus

Varhaiskasvatuksen asiakasmaksutiimi