Henkilökunta

Rehtorin ja apulaisjohtajien sähköposti osoitteet: etunimi.sukunimi(at)ouka.fi

 Nimi

 Tehtävä

 Puhelin

 Karjalainen Mervi

 Rehtori (virkavapaalla)  

 Pelkonen Anneli

 Rehtori (viransijainen) , suomi toisena kielenä S2

 044 7039 378

 

 Apulaisjohtaja,  (Yläkoulu, luokat 7-9, Itäkangastie 9)

 

 Pohjola Helena

 Apulaisjohtaja, luokanopettaja (Alakoulu, luokat 1-6, Merituuli, Ruittukuja 4)

 044 7039 393

Opettajien sähköposti osoitteet: etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi

Poikkeus opinto-ohjaaja Vuokko Palokangas vuokko.b.palokangas(at)eduouka.fi

 Nimi (lyhenne lukujärjestyksessä)

 Tehtävä

 Luokka
 kotiluokka

Puhelin

 Aalto Johanna AaltoJo

 Luokanopettaja

 6A

 046 9207 617

 Arola Matti MAR

 Historia ja yhteiskuntaoppi  

 

 

 Bettini Lucia BettiLu

 Uskonto (UR)

 7. - 9. lk

 

 Dinh Heidi

 Koulunkäynninohjaaja, vietnam äidinkielenä -opettaja

 7A

 050 3166 676

 Harju Saana SaaHar

 Uskonto (UI)

 7. - 9. lk

 

 Hautamäki Tanja THA

 Äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä (S2)

 9B, 210

 046 9208 193

 Haverinen Sonja

 Laaja-alainen erityisopettaja, alakoulu

 1. - 6. lk

 044 7039 395

 Hepo-aho-Havana Erja EHE

 Terveystieto, tekstiili, oppilaanohjaus

 9A, 121L

 050 3662 945

 Hirvonen Teija

 Terveydenhoitaja, alakoulu (koululla ma ja to, päivystystunti 9:30-10)

 1. - 6. lk 044 7034 618

 Horsma Tuomas THO

 Tekninen työ

 8B, 203

 050 9115 697

 Huttunen Ari

 Kiinteistönhoitaja, yläkoulu

 

 044 7032 633

 Iisakka Sanna

 Terveydenhoitaja, yläkoulu (koululla ma, ti ja pe,
  yleinen päivystysaika 11.30-12.00)

 7. - 8. lk

044 703 4475

 Isoaho Hanna HIS

 Matematiikka, fysiikka, kemia

 7E, 114

 040 6203 507

 Isokangas Anne AIS

 Liikunta (tytöt)    

 Jalkanen Ossi

 Virastomestari, yläkoulu

 

 044 703 9370

 Jokiniemi Tiina TJO

 Äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä (S2), matematiikka

 1.- 6. lk

 

 Juntunen Merja MJU

 Englanti, ruotsi

 

 

 Kantola Kaisa KantoKa

 Erityisluokanopettaja

 3-6B

 050 3416 573

 Kalaoja Laura LKA

 Kuvataide

 

 

 Karhu Merja

 Koulunkäynninohjaaja

 1-2A

 050 5234 855

 Kaurala Antti KauraAn

 Erityisopettaja

 7. - 9. lk

 050 362 5717

 Kiviluoma Lea LKI

 Matematiikka, fysiikka, kemia

 9D, 113

 040 6517 102

 Kukkonen Tuula

 Ranska

 7. - 9. lk

 

 Kunnari Susanna

 Koulusihteeri, yläkoulu

 

 050 3166 700

 Kuuselma Riina KuuseRi

 Luokanopettaja

 1-2C

 050 5977 049

 Kälkäjä Lioudmila

 Kulttuurimentori

 7. - 9. lk

 

 Laitinen HeidiHLA

 Äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä (S2)

 

 

 Laitinen Soili SLA

 Äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä (S2)

7A. 215

050 3662 645

 Laurila Merja

 Koulunkäynninohjaaja

 7. - 9. lk

 

 Liukkonen Ulla

 Valmistava opetus, Itäkangas  VALO  050 3626462

 Mattila Paula

 Luokanopettaja

 1-2B

 046 9207 918

 Mielikäinen Hilkka HIK

 Valmistava opetus, alakoulu / Ankkuri

 VALO

 040 1981225

 Mommo Oula OMO

 Musiikki

 8C, 111L

 050 4675 394

 Muhonen Elina ElMu

 Luokanopettaja

 1-2E

 040 1579 743

 Mustonen Eija EMU

 Äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä (S2), ilmaisutaito

 8A, 218

 046 9207 270

 Männistö Minna

  Koulusihteeri, alakoulu (koululla ti ja pe)

 

 040 6691 851

 Määttä Sonja

 Koulunkäynninohjaaja

 1-2D

 050 5999 833

 Nikula Leena

 Koulusihteeri, yläkoulu

   

 Nissi Aija ANI

 Matematiikka, fysiikka, kemia

 

 

 Okkonen Hannu HOK

 Uskonto (UE), historia ja yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto

 8D, 208

 046 9207 486

 Paavola Mari, MPA

 Biologia, maantieto, terveystieto, opinto-ohjaus

 9C, 212

 040 6604 578

 Palokangas Vuokko, VPA

 Opinto-ohjaaja

 

 044 7039 387

 Palola Pasi PalolPa

 Luokanopettaja, kerhovastaava

 5A

 046 9207 425

 Perätalo-Koistinen Ullakaisa UPE

 Erityisopettaja

 7. - 9. lk

 044 7039 737

 Petäistö Henrik

 Espanja

  7. - 9. lk

 

 Pietarinen Jenni

 Koulupsykologi

 

 044 7039 666

 Pintamo-Kenttälä Kaisa

 Koulukuraattori (alakoululla to, yläkoululla ma ja ti)  

 044 7039 003

 Pottala Jukka

 Kiinteistönhoitaja, alakoulu    044 7032 625

 Poutanen Samuli SPO

 Erityisopettaja

 7. - 9. lk

 044 7039 602

 Pulkkinen Pirjo

 Erityisluokanopettaja

 1-2D

 044 7039 397

 Päkkilä Tuula

 Koulunkäynninohjaaja  

 3-6B

 044 7039 394

 Rahkola Mikko RahkMi

 Luokanopettaja

 3A

 046 9207 781

 Rasivirta Miina MRA

 Biologia, maantieto

7B, 213

050 3664 621

 Rautio Sami

 Koulunkäynninohjaaja

 7. - 9. lk

 

 Salo Petri PSA

 JOPO-luokan opettaja

 8G, 025

 044 7039 604

 Sirviö Saara SirviSa

 Luokanopettaja

 1-2A

 046 9207 419

 Suomela Kaija

 Koulunkäynninohjaaja

 VALO

 

 Suontila Kaisa KSU

 Englanti, ruotsi

 7C, 214

 046 9207 603

 Suutari Eija

 Saksa

 7. - 9. lk  

 Tapio Harri HTA

 Liikunta (pojat)

 

 

 Toska Heidi HTO

 Kotitalous

 8E, 008

 050 3620 867

 Vaarala Mervi MVA

 Matematiikka

 

 

 Vehkalahti Rosa-Marie RVE

 Englanti, ruotsi

 

 

 Vesa Maria MVE

 Matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka

 

 

 Virkkunen Tanja

 Koulunkäynninohjaaja

 1. - 6. lk

 

 Visuri Juha JVI

 Matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka

 7D, 117

 050 3166 677

 Vuorjoki Jenni JVU

 Kotitalous

 

 

 Vähäkangas Satu

 Terveydenhoitaja, yläkoulu, (koululla to,
  yleinen päivystysaika 11.30 - 12.00
)

 9. lk

 050 3664 037

 Välimäki Merja MVÄ

 Ruotsi, saksa

 

 

 Wallenius Niina

 Erityisopettaja

 7. - 9. lk

 050 3166 719

 Ylipekkala Antti YlipeAn

 Luokanopettaja

 4A

 046 9207 847