Henkilökunta - Kastellin koulu - Oulun kaupunki

Henkilökunta Henkilökunta

Rehtoreiden ja koulusihteerien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@ouka.fi

 

koulun johto:

rehtori Timo Salmi p. 044 703 9881
apulaisrehtori Samuli Rauhala p. 044 703 9879

koulusihteerit:

Leena Kananen p. 050 316 6721
Pia Pitkäaho  p. 050 316 6716

 

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@eduouka.fi

 

opinto-ohjaaja:

Pasi Käyhkö p. 044 703 9851, 7bdf, 8ace, 9bdf, jopo
Saara Karppinen p. 050 316 6718, 7ace, 8bdf, 9aceg, valo

erityisopettajat/JoPo/mamu:

Taina Loukasvuori-Röntynen p. 044 703 9883
laaja-alainen eritysopettaja luokat 1-3

Kati Broström p. 050 316 6723
laaja-alainen erityisopettaja luokat 4-6

Briitta Jurmu p. 050 316 6722
pienryhmä lk 1-3

Liisa Ojala-Kettunen p. 044 703 9884
pienryhmä lk 4-6

Upa Karjalainen p. 044 703 9868
JoPo-luokka

Sirpa Lesonen p. 044 703 9888
pienryhmä luokat 7-9

Niina Meriläinen p. 050 316 6719
laaja-alainen erityisopettaja lk 8 ja 9def

Pirkko Virkkula p. 050 408 7246
laaja-alainen erityisopettaja lk 7 ja 9abcg

Suvi Huusko p. 044 703 9870
maahanmuuttajien valmistava luokka

 

luokanopettajat:

Saija Halonen, 2a, p. 046 922 0164
Merja Naumanen, 2-3b, p. 050 464 0657
Hanna-Reeta Vehmas, 1a, p. 050 347 0859
Piia Palatsi, 1b, p. 046 921 1386
Kalle Väisänen, 4a
Mervi Simuna, 4b
Terhi Hassi, 4c liikuntaluokka
Sauli Ratamäki, 5a
Terhi Laakso, 5b
Pekka Palokangas, 5c liikuntaluokka
Riitta Rahko, 6a, p. 050 250 9640
Tuula Kleemola-Laakso, 6b
Juha Juopperi, 6c liikuntaluokka
Kirsi Jämsä, 3a, p. 050 560 9696
Rauno Karjalainen, 3c liikuntaluokka
 

aineenopetus; äidinkieli ja kirjallisuus

Outi Aine, 9g-luokanvalvoja
Outi Orispää, 9d-luokanvalvoja
Teija Manner

 

aineenopetus; vieraat kielet

Heli Alapudas-Isomaa, 8e-luokanvalvoja
Henna Kangas, 9a-luokanvalvoja
Jenni Yrjänä, 8a-luokanvalvoja
Maarit Hyvärinen
Jaana Chan, 7e-luokanvalvoja
Anna-Maija Kuusisto, 9b-luokanvalvoja
Anu Katekeetta, saame, tt, 9c-luokanvalvoja
 

aineenopetus; matemaattiset aineet, bg, tt

Tiina Haapaniemi
Arja Naamanka
Taru Ronkka-Mursula, 8c-luokanvalvoja
Eija Turtinen
Virpi Takkinen, 8d-luokanvalvoja
Johanna Peura, 7d-luokanvalvoja

Kirsi Anttila
Maria Kantojärvi, 8f-luokanvalvoja

 

aineenopetus, reaaliaineet

Maija Karjalainen-Jokela sij. Tanja Tervo, hi, yh
Katja Ryynänen, hi, yh, ue, et, 7e-luokanvalvoja
Veijo Kurki, hi, yh, 8b-luokanvalvoja
 

aineenopetus; taito- ja taideaineet

Hannele Lyytinen, kotitalous
Mervi Niemimaa, kotitalous, 9e-luokanvalvoja
Riitta Kuusisto, kotitalous

kotitalous p. 050 316 6724


Sari Hekkala, tekstiilityö, et 1.-6. lk
Niina Raappana, liikunta, p. 044 703 9855
Marja Seppänen, liikunta, p. 044 703 9887
Mikko Kärkkäinen, musiikki
Markku Ojala, liikunta, p. 044 703 9877
Irene Seppänen, terveystieto
Kimmo Mattila, liikunta, 7a-luokanvalvoja
Heikki Tiilikka, tekninen työ, p.
Tiina Timlin, kuvataide
Seija Hepomäki, kuvataide, 9f-luokanvalvoja

 

koulunkäynninohjaajat:

Katja Mäkelä, p. 050 576 8849
Iida Rantakeisu, valo
Heidi Saarenpää, p. 046 921 9209
Tiia Kaivorinne, p. 050 413 2755
Nina Syrjänen, p. 050 467 2583
Teija Malmi, p. 046 921 3314
Johanna Singh, p. 050 590 5151
 

muu henkilökunta:

Elina Brusin, koulupsykologi p. 044 703 9655
Anneli Uusimäki, koulukuraattori p. 044 703 9002
Maarit Enbuske, terveydenhoitaja luokat 1-6, 7abcd ja valo p. 044 703 4583
Eija Käräjäoja, terveydenhoitaja luokat 7ef, 8-9 p.044 703 4604