Henkilökunta

Rehtoreiden ja koulusihteerien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@ouka.fi

 

koulun johto:

rehtori Timo Salmi p. 044 703 9881
apulaisrehtori Samuli Rauhala p. 044 703 9879

koulusihteerit:

Leena Kananen p. 050 316 6721
Pia Pitkäaho  p. 050 316 6716

 

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@eduouka.fi

 

opinto-ohjaaja:

Pasi Käyhkö p. 044 703 9851, 7bdf, 8ace, 9bdf, jopo
Saara Karppinen p. 050 316 6718, 7aceg, 8bdf, 9aceg, valo

erityisopettajat/JoPo/mamu:

Taina Loukasvuori-Röntynen p. 044 703 9883
laaja-alainen eritysopettaja luokat 1-3

Kati Broström p. 050 316 6723
laaja-alainen erityisopettaja luokat 4-6

Briitta Jurmu p. 050 316 6722
pienryhmä lk 1-3

Sirpa Lesonen  p. 044 703 9888
pienryhmä lk 4-6

Upa Karjalainen p. 044 703 9868
JoPo-luokka

Sari Seppä p.
laaja-alainen erityisopettaja

Reetta Vahteri p.
laaja-alainen erityisopettaja

Suvi Huusko p. 044 703 9870
maahanmuuttajien valmistava luokka

 

luokanopettajat:

Piia Palatsi, 1a, p. 046 921 1386
Hanna-Reeta Vehmas, 1b, p. 050 347 0859
Saija Halonen, 2a, p. 046 922 0164
Merja Naumanen, 2b, p. 050 464 0657
Terhi Laakso, 3a
Sauli Ratamäki, 3b
Pekka Palokangas, 3c liikuntaluokka
Riitta Rahko, 4a, p. 050 250 9640
Tuula Kleemola-Laakso, 4-5b
Juha Juopperi, 4c liikuntaluokka
Kirsi Jämsä, 5a p. 050 560 9696
Rauno Karjalainen, 5c liikuntaluokka
Mervi Simuna, 5d
Kalle Väisänen, 6a
Päivi Pohjola, 6b
Terhi Hassi, 6c liikuntaluokka


 

aineenopetus; äidinkieli ja kirjallisuus

Outi Aine, 8b-luokanvalvoja
Outi Orispää
Teija Manner

 

aineenopetus; vieraat kielet

Heli Alapudas-Isomaa, 
Henna Kangas
Jenni Yrjänä,
Maarit Hyvärinen
Jaana Chan, 9e-luokanvalvoja
Anna-Maija Kuusisto
Anu Katekeetta, saame, uskonto, histori, yh
 

aineenopetus; matemaattiset aineet, bg, tt

Tiina Haapaniemi, 8a
Arja Naamanka, 7g
Taru Ronkka-Mursula
Eija Turtinen, 8e
Virpi Takkinen
Johanna Peura, 9d

Kirsi Anttila, 9c
Maria Kantojärvi, 7e

 

aineenopetus, reaaliaineet

Tanja Tervo, hi, yh. 8f
Katja Ryynänen, hi, yh, ue, et, 9f
 

aineenopetus; taito- ja taideaineet

Hannele Lyytinen, kotitalous, 8ca
Mervi Niemimaa, kotitalous, 7f
Riitta Kuusisto, kotitalous

kotitalous p. 050 316 6724


Sari Hekkala, tekstiilityö, et 1.-6. lk
Niina Raappana, liikunta, p. 044 703 9855
Marja Seppänen, liikunta, p. 044 703 9887
Mikko Kärkkäinen, musiikki
Markku Ojala, liikunta, p. 044 703 9877
Irene Seppänen, terveystieto
Kimmo Mattila, liikunta, 9a-luokanvalvoja
Heikki Tiilikka, tekninen työ, 9b-luokanvalvoja
Tiina Timlin, kuvataide
Seija Hepomäki, kuvataide, 8d-luokanvalvoja

 

koulunkäynninohjaajat:

Tiia Kaivorinne, p. 050 413 2755
Roosa Asikainen
Veera Anttila
Kirsi Haverinen
Seija Leinonen
Sonja Mustonen
Laura Lofti
 

muu henkilökunta:

Elina Brusin, koulupsykologi p. 044 703 9655
Anneli Uusimäki, koulukuraattori p. 044 703 9002
Maarit Enbuske, terveydenhoitaja luokat 1-6, 7abcd ja valo p. 044 703 4583
Eija Käräjäoja, terveydenhoitaja luokat 7ef, 8-9 p.044 703 4604