Siirry suoraan sisältöön

Kerhoyhteistyö

Seuraesittelytarjottimen lisäksi Liikkuva koulu on työstänyt yhdessä PoPLin kanssa kouluille seurojen kerhotarjottimen. Listassa on kymmen seuran yhtestiedot, jotka ovat kiinnostuneita ohjaamaan koulujen kerhoja. Kerhojen kustannuksista vastaa koulu itse ja kerhon hinta neuvotellaan seuran kanssa. Kerhosisältöjä voi myös neuvotella seurojen kanssa. Seurat ovat määritelleet, minkä mittaisia kerhoja he voivat pitää. Sura ja kerhotiedot löydät alta.

Kerho- ja välituntiohjauksista kiinnostuneet seurat

KERHOJEN OHJAUKSESTA KIINNOSTUNEET SEURAT

     
         
Seuran nimi Seuran yhteyshenkilö Y hteyshenkilön sähköpostiosoite Puhelin Millaisten kerhoojen ohjaus kiinnostaa
Haukiputaan Heitto ry. Hannu Saikanmäki hannu.saikanmaki@haukiputaanheitto.fi 044 - 239 2070 C. sekä syys- että kevät lukukauden ohjauksista
Kellon Työväen Urheilijat Laura Tirkkonen laura.tirkkonen@ktu.fi 0504332753 A, B, C ja D
Merikoski SBT ry. Pasi Lämsä merikoskisalibandy@hotmail.com.  040 7346634 C ja D.
Oulun Kärpät 46 ry Saija Tarkki saija.tarkki@oulunkarpat46.fi 045 63 98 340 A, B, C ja D eli kaikista ohjauksista ollaan kiinnostuneita. 
SK Pohjantähti Ville Kosola villekosola@outlook.com    A
AC Oulu Juho Meriläinen juho.merilainen@acoulu.fi 0505011030 Olemme kiinnostuneet kaikista mahdollisuuksista.
Oulun Lippo Juniorit ry J-P Aarrekivi jpaarrekivi@gmail.com 0407318933 B ja C
Tervarit Juniorit ry. Ville Luotola ville.luotola@tervaritjuniorit.fi  0443609229 A, B, C ja D. Erityisesti C.
Kiekko-Laser Juniorit ry Valtteri Moilanen toimisto@k-laser.fi 044 7577 359 A, B, C
Taekwon-Do Akatemia Vesa Lind vesa.lind@tkd-akatemia.fi +358504955291 B
D
         
         
Millaisten kerhoojen ohjaus kiinnostaa      
A. lyhytkestoisista muutaman viikon kerho-ohjauksista    
B. puolen lukuvuoden ohjauksista      
C. sekä syys- että kevät lukukauden ohjauksista      
D välituntikerhoista