Henkilökunta

Rehtori
Kärkkäinen Timo 044 703 9294
timo.karkkainen@ouka.fi 

Vararehtori
Himanka Jarkko 050 577 9568 matematiikka ja tietotekniikka
jarkko.himanka@eduouka.fi

Opinto-ohjaaja
Anttila Hanne-Marika 044 703 9303 opinto-ohjaus
hanne-marika.anttila@eduouka.fi

Koulusihteeri
Tuohino Ritva 050 316 6619
ritva.tuohino@ouka.fi
Kaarre Heidi 050 316 6734 (Laanilassa ma ja ke)
heidi.kaarre@ouka.fi

Opettajat
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@eduouka.fi

Anttila Hanne-Marika 044 703 9303 opinto-ohjaus
Fredriksson Tiina 040 575 5337 englanti ja ruotsi
Grekula Senni 040 739 7822 kemia ja matematiikka
Haakana Marjo-Riitta 046 921 2160 englanti ja ranska
Halme Merja 050 342 3262 liikunta
Himanka Jarkko 050 577 9568 matematiikka ja tietotekniikka
Immonen Tuomas 040 549 7989 liikunta
Juustila Wilma 0400 958 452 äidinkieli ja kirjallisuus
Kuikka Jaana 050 539 3469 fysiikka ja matematiikka
Louekari Väinö 040 726 4020 historia ja yhteiskuntaoppi
Oja Tuulikki yhteiskuntaoppi
Palokangas Iina musiikki (viransijainen 30.8.2021-4.6.2022)
Pekkala Antti matematiikka ja fysiikka 
Pöykkö Heikki 044 203 2736 biologia ja maantiede
Romppainen Marja 041 505 5543 musiikki (virkavapaalla 4.6.2022 saakka)
Sainio Terhi kuvataide
Salmela Nina 0400 928 488 ruotsi ja saksa
Saukkonen Riikka-Maria 050 560 7408 äidinkieli ja kirjallisuus
Savela Iida terveystieto
Tala-Kopperoinen Noora 050 337 2455 filosofia, psykologia ja uskonto
Tiittanen Sanna ruotsi
Väänänen Janna filosofia, psykologia ja uskonto
Yrjänäinen Marjut terveystieto

Opiskelijahuolto
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@ouka.fi

Erityisopettaja Torppa Titta 044 703 9675 (Laanilassa ma)
Koulukuraattori Rönkä Riitta 044 703 9674 (Laanilassa ma, ti ja ke)
Koulupsykologi Raninen Sari 044 703 9667 (Laanilassa to)
Terveydenhoitaja Lausmaa Aila 044 703 4623
Terveydenhoitaja Häkkinen Milla 040 141 8431 (Laanilassa to ja pe)

Kiinteistö
Kiinteistönhoitaja Pinola Markku 044 703 2669
markku.pinola@ouka.fi

Virastomestari
Tarkkinen Markku 044 703 9295
markku.tarkkinen@ouka.fi

Ruoka ja puhtaus
Kokki Räisänen Tiina
tiina.raisanen@ouka.fi