Henkilökunta

Rehtori
Kärkkäinen Timo 044 703 9294
timo.karkkainen@ouka.fi 

Vararehtori
Himanka Jarkko 050 577 9568 matematiikka ja tietotekniikka
jarkko.himanka@eduouka.fi

Opinto-ohjaaja
Anttila Hanne-Marika 044 703 9303 opinto-ohjaus
hanne-marika.anttila@eduouka.fi

Heikkinen Nina 050 3672 692 opinto-ohjaus
nina.heikkinen@eduouka.fi

Penttilä Hanna 040 6207 706 etäopinto-ohjaus
hanna.penttila@eduouka.fi

Koulusihteeri
Tuohino Ritva 050 316 6619
ritva.tuohino@ouka.fi
Kaarre Heidi 050 316 6734 (Laanilassa ma ja ke)
heidi.kaarre@ouka.fi

Opettajat
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@eduouka.fi

Anttila Hanne-Marika 044 703 9303 opinto-ohjaus
Eskola Helena terveystieto
Fredriksson Tiina 040 575 5337 englanti ja ruotsi
Grekula Senni kemia ja matematiikka
Haakana Marjo-Riitta 046 921 2160 englanti ja ranska
Halme Merja 050 342 3262 liikunta
Heikkinen Nina opinto-ohjaus
Himanka Jarkko 050 577 9568 matematiikka ja tietotekniikka
Ilo Milla-Maria kuvaamataide
Immonen Tuomas 040 549 7989 liikunta
Karjalainen Milla kemia ja matematiikka
Kuikka Jaana 050 539 3469 fysiikka ja matematiikka
Louekari Väinö 040 726 4020 historia ja yhteiskuntaoppi
Mäki Kaisu äidinkieli ja kirjallisuus
Palokangas Iina musiikki
Pekkala Antti matematiikka ja fysiikka 
Pöykkö Heikki 044 203 2736 biologia ja maantiede
Romppainen Marja 041 505 5543 musiikki (virkavapaalla 3.6.2023 saakka)
Sainio Terhi kuvataide
Salmela Nina 0400 928 488 ruotsi ja saksa
Saukkonen Riikka-Maria 050 560 7408 äidinkieli ja kirjallisuus
Svartström Jonna filosofia, psykologia ja uskonto
Tala-Kopperoinen Noora 050 337 2455 filosofia, psykologia ja uskonto (virkavapaalla 3.2.2023 saakka)
Tiittanen Sanna ruotsi 
Turtinen Anna filosofia, psykologia ja uskonto

Opiskelijahuolto
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@ouka.fi

Erityisopettaja Torppa Titta 044 703 9675 (Laanilassa ma)
Koulukuraattori Rönkä Riitta 044 703 9674 (Laanilassa ma, ti ja ke klo 12 saakka)
Koulupsykologi Minna Kovala-Viita 040 632 6096
Terveydenhoitaja Lausmaa Aila 044 703 4623 (Laanilassa ma-to)

Kiinteistö
Kiinteistönhoitaja Kyyhkynen Kaisa 0405037375
kaisa.kyyhkynen@ouka.fi

Kiinteistönhoitaja Vesa Röyttä 0447032791

Virastomestari
Tarkkinen Markku 044 703 9295
markku.tarkkinen@ouka.fi

Ruoka ja puhtaus
Kokki Vesa Riitta
laanilankoulu@amica.fi