Iltapäiväryhmät - Koulutus ja opiskelu - Oulun kaupunki

Iltapäiväryhmät Iltapäiväryhmät

Iltapäiväryhmät lukuvuonna 2017 - 2018

Pohjoinen alue:
Aseman, Haukiputaan, Kellon, Kiviniemen, Kuivasjärven, Kuivasojan, Länsituulen, Martinniemen, Pateniemen, Pöllönkankaan, Rajakylän ja Ritaharjun kouluissa.

Itäinen alue:
Alakylän, Hintan, Hiukkavaaran, Hönttämäen, Jäälin/Välikylän, Kiiminkijoen, Myllyojan, Oulujoen ja Talvikankaan kouluissa.

Keskinen alue:
Kastellin, Lintulammen, Merikoski/Terva-Toppilan, Myllytullin, Nuottasaaren/Steiner-koulun, Oulun kansainvälisen koulun, Normaalikoulun/Koskela ja Linnanmaa, Paulaharjun, Teuvo Pakkalan, Tuiran, Oulun kristillisen koulun ja Svenska Privatskolanin kouluissa.

Eteläinen alue:
Heikkilänkankaan, Kaakkurin, Kaukovainion, Lämsänjärvi/Knuutilankankaan, Maikkulan, Metsokankaan, Niemenrannan, Oulunlahden, Oulunlahden/Sarasuon, Oulunsalon Kirkonkylän ja Pitkäkankaan kouluissa.
 

Iltapäiväryhmät, syksy 2017


(aakkosjärjestyksessä)

Alakylän koulu
Huruntie 16
p. 050 433 8545
Nuorisopalvelut


Aseman koulu
Asemakyläntie 1
p. 050 390 0070
Nuorisopalvelut

Haukiputaan koulu
Jatuli, Jokelantie 20
p. 050 420 1558
Nuorisopalvelut

Heikkilänkankaan koulu
Heikkilänkankaan seurakuntakoti
Kyytipojantie 2
p. 050 533 6852
Oulujoen ev.-lut. srk

Hintan koulu
Hintan seurakuntatalo
Hintantie 89
p. 040 585 5468
Oulujoen ev.-lut. srk

Hiukkavaaran koulu
Hiukkavaaran monitoimitalo
Tahtimarssi 3
p. 040 587 2319
Nuorisopalvelut

Hönttämäen koulu
Ruotukuja 1
p. 044 720 8502
Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry

Jäälin koulu
Rivitie 11
p. 044 499 3313
Nuorisopalvelut

Kaakkurin koulu
Pesätie 15
p. 040 621 1673

Kaakkurin monitoimitalo
Pesätie 15
p. 044 703 8270
Nuorisopalvelut

Kastellin koulu
Kastellin monitoimitalo
Sairaalanrinne 5
p. 050 466 2337
Nuorisopalvelut

Kaukovainion koulu
Hiirihaukantie 4
p. 040 621 3288
Nuorisopalvelut

Kellon koulu
Kylätie 2
p. 050 362 8094
Nuorisopalvelut

Kiiminkijoen koulu
Raatinharjuntie 9
p. 040 847 4090
Nuorisopalvelut

Kirkonkylän koulu, Oulunsalo
Koulutie 4
p. 044 497 3014
Nuorisopalvelut

Kiviniemen koulu
Uuvenperäntie 4
p. 045 245 0800
Nuorisoseurojen Oulun aluejärjestö ry.

Kuivasjärven koulu
Karppalantie 1
p. 044 720 8504
Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry

Kuivasojan koulu
Talvikkipuiston monitoimitalo
Tervakukkapolku
p. 044 7038208
Nuorisopalvelut

Lintulammen koulu
Haapanatie 33
p. 040 621 3288
Nuorisopalvelut

Lämsänjärven koulu
Lämsänjärven nuorisohuoneisto
Lämsänjärventie 15
p. 050 525 1041
Oulun 4H-yhdistys

Länsituulen koulu
Länsikuja 4
p. 040 632 9233
Nuorisopalvelut

Maikkulan koulu
Maikkulan nuorisotalo
Kangaskontiontie 3
p. 044 703 8222
Nuorisopalvelut

Martinniemen koulu
Jokisuuntie 1
p. 050 390 0068
Nuorisopalvelut

Merikosken koulun Terva-Toppilan yksikkö
Koskelantie 51-53
p. 044 703 8248
Nuorisopalvelut

Metsokankaan koulu
Metsänhoitajantie 5
1. ryhmä, p. 040 513 9179
2. ryhmä, p. 040 513 9042
3. ryhmä, p. 040 867 3500
Oulun Nuoret Kotkat

Myllyojan koulu
Myllyojan nuorisotalo
Karvarinaukio 11
p. 044 703 8249
Nuorisopalvelut

Myllytullin koulu
Kirkkokatu 1
p. 045 891 7999
Nuorisoseurojen Oulun aluejärjestö ry.


Niemenrannan koulu
Nuottamiehentie 1
p. 050 590 3264
Nuorisopalvelut

Nuottasaari-talo
Isokatu 94
p. 044 745 0778
Oulun steinerkoulun kannatusyhdistys

Oulujoen koulu
Sangintie 129
p. 044 720 8507
Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry

Oulun kansainvälinen koulu/Oulu international school (OIS)
Kasarmintie 4
1. p. 050 324 4490
2. p. 050 442 1424
Oulun 4H-yhdistys

Oulun kristillinen koulu
Luokotie 4
p. 044 040 2061
Kristillisen koulun kannatusyhdistys

Oulun normaalikoulu, Koskelan yksikkö
Tullimiehentie 8
p. 040 834 5816
Nuorisoseurojen Oulun aluejärjestö ry.

Oulun normaalikoulu, Linnanmaan yksikkö
Kaijonharjun nuorisotalo
Kalevalantie 5
p. 044 703 8257
Nuorisopalvelut

Oulunlahden koulu
Fiskarintie 2
p. 045 124 3070
Oulun Nuoret Kotkat

Pateniemen koulu
Risuniityntie 7
p. 040 352 6202
Nuorisopalvelut

Paulaharjun koulu
Mielikintie 5
p. 044  720 8503
Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry

Pitkäkankaan koulu
Opintie 6
p. 044 497 3068
Nuorisopalvelut

Pöllönkankaan koulu
Kuovitie 13
p. 044 720 8506
Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry

Rajakylän koulu
Rajakylän nuorisotalo
Ruiskukkatie 4–6
p. 044 703 8266
Nuorisopalvelut

Ritaharjun koulu
Ritakierros 2
1. ryhmä: Tähdenlento, p. 044 703 8271
2. ryhmä: Pluto, p. 044 703 8273
3. ryhmä: Pyrstötähti (Riistakuja 2), p. 044 703 8309
Nuorisopalvelut

Sarasuon koulu
Sarasuontie 6
p. 050 370 0273
Oulun 4H-yhdistys

Svenska Privatskolan i Uleåborg
Sepänkatu 7
p. 044 540 6513
Svenska Privatskolanin kannatusyhdistys

Talvikankaan koulu
Tuiskutie 11
p. 040 589 8551

Talvikankaan monitoimitalo
Tuiskutie 10
p. 044 703 8260
Nuorisopalvelut

Teuvo Pakkalan koulu
Teuvo Pakkalan katu 17
p. 045 134 9641
Oulun Nuoret Kotkat

Tuiran koulu
Koskitie 27
p. 045 136 1802
Oulun Nuoret Kotkat

Toiminnanjärjestäjien yhteystiedot

Oulujoen ev.-lut. seurakunta 
Maaret Sulkala

p. 044 3161654
maaret.sulkala(at)evl.fi

Oulun alueen 4H-yhdistys ry 
Tiina Junkkonen
p. 050 404 0482
tiina.junkkonen(at)4h.fi

Oulun kaupungin nuorisopalvelut 
Suunnittelija Jaana Valtanen
p. 044 703 8230
etunimi.sukunimi@ouka.fi

Ohjauksen koordinaattori Kati Niskala
pohjoinen ja eteläinen alue
p. 050 435 5850

etunimi.sukunimi@ouka.fi

Ohjauksen koordinaattori Mari Koukkari
keskinen ja itäinen alue
p. 050 526 7233

etunimi.sukunimi@ouka.fi

Palvelupäällikkö Eija Salo
p. 044 703 8204

Oulun Nuoret Kotkat piirijärjestö ry 
Riikka Tirkkonen
p. 045 235 1491
riikka.tirkkonen(at)nuoretkotkat.fi

Oulun seudun kristillisen koulun kannatusyhdistys ry 
Petri Ojala
p. 044 040 2061
petri.ojala(at)oulunkristillinenkoulu.fi

Oulun steinerkoulun kannatusyhdistys
Pirkko Kaikkonen
p. 08 5542 875

pirkko.kaikkonen[at]oulun-steinerkoulu.fi

Pohjois-Pohjanmaan Nuorisoseurojen Liitto ry 
Nuorisoseurojen Oulun aluejärjestö ry
Marja Erhamo
p. 044 720 8501
marja.erhamo(at)nuorisoseurat.fi

Svenska Privatskolan i Uleåborg
Anna-Maria Nyman
p. 044 260 4364
anna-maria.nyman(at)eduouka.fi

Iltapäivätoiminta

  • Puhelin Suunnittelija Jaana Valtanen,
    kehitysvammaisten lasten aamu- ja iltapäivätoiminta
    044 703 8230

    cell
    cell Ohjauksen koordinaattori
    Kati Niskala
    050 435 5850

    cell
    Ohjauksen koordinaattori
    Mari Koukkari
    050 526 7233

    cell
    Palvelupäällikkö Eija Salo
    haku- ja päätösasiat
    044 703 8204 cell
  • Sähköposti
  • Verkkosivut Iltapäivätoiminta
Tiedot esitetään hCard-muodossa.