Henkilökunta

Johto

Rehtori Juppi Keijo

Apulaisrehtori Kinisjärvi Jari

Johdon ja kanslian yhteystiedot

Opettajat

Opettajien s-posti on muotoa etunimi.sukunimi(a)eduouka.fi

Avela Mira psykologia, uskonto, elämänkatsomustieto
Grünn Karl äidinkieli, kirjallisuus
Haapsaari Piia matematiikka
Hyyryläinen Anna venäjä
Häkkinen Sakari historia, yhteiskuntaoppi
Jaako Ella ruotsi, englanti
Jokiranta Petri englanti, ruotsi
Juppi Keijo rehtori
Kaikkonen Jenni matematiikka, kemia
Karekivi Juho matematiikka
Karppinen Anna-Kaisa matematiikka 
Keskitalo Risto liikunta URLU/yksilölajit
Kinisjärvi Jari apulaisrehtori, matematiikka, fysiikka
Klytseroff Vuokko englanti
Koivisto Tommi matematiikka, fysiikka
Kokkonen Mervi uskonto, filosofia
Koskenranta Riikka englanti, ruotsi
Kostamo Nonna matematiikka, fysiikka
Kouva Tarmo URLU/ jalkapallo
Kukkonen Tiina espanja
Kuittinen Maria psykologia, uskonto
Kurttila Sami URLU/lentopallo
Kuussaari Karo URLU/ salibandy
Kärkkäinen Mikko musiikki
Latva-Rasku Jukka urheiluakatemiakoordinaattori, URLU/yleisurheilu
Lehtoniemi Kirsi ruotsi
Lindberg Jouko erityisopetus
Malm Johanna englanti ja ruotsi
Mattila Kimmo liikunta
Mattila Tarja biologia, maantiede
Metsänheimo Janne historia ja yhteiskuntaoppi
Murtoniemi Mauno historia, filosofia, elämänkatsomustieto
Mäentausta Vili musiikki, kuoro
Mätinki Anni ruotsi
Niemelä Raimo psykologia, filosofia
Ojala Markku URLU/valmennusvastaava
Orajärvi Heini 
äidinkieli, kirjallisuus
Paso Eija äidinkieli, kirjallisuus
Pente-Kovácsné Bernadett unkari
Pietikäinen Leena matematiikka, kemia
Pohjola Riikka englanti, ruotsi
Puttonen Marjo ranska, saksa, OPO
Raappana Niina liikunta
Rimpiläinen Arto matematiikka, tietotekniikka
Räty Tuomo URLU/ jääkiekko
Saarikoski Henna biologia, maantiede
Seppänen Marja liikunta
Seppänen Irene terveystieto
Sirviö Jarmo fysiikka
Taimisto Marjaana matematiikka, kemia
Timlin Tiina kuvataide
Tossavainen Satu matematiikka
Tuomela Mervi opinto-ohjaaja
Törmi Anu opinto-ohjaaja
Vakkuri Saila ruotsi
Vuotikka Sanna äidinkieli, kirjallisuus, ilmaisutaito

Kuvituskuva

 

Ryhmänohjaajat ja kotiluokat

Ykköset

20A Malm Johanna  42045 
20B Rimpiläinen Arto    41069
20C Grunn Karl  42074
20D Jaako Ella  42053
20E Saarikoski Henna 41084
20F Orajärvi Heini 42046  
20G Koivisto Tommi 41071   
20H Taimisto Marjaana 41031                                                                      

Kakkoset

19A Metsänheimo Janne 41022
19B Kostamo Nonna 41073
19C Kaikkonen Jenni 41061
19D Klytseroff Vuokko 42052
19E Pohjola Riikka 42049
19F Koskenranta Riikka 42091
19G Lehtoniemi Kirsi 42084
19H Niemelä Raimo 41035

Kolmoset

Ryhmänohjaukset luokassa 41070

Kolmoset URLU
18G Jokiranta Petri 42051

Neloset

17G Häkkinen Sakari 41032