Henkilökunta 2020-2021

Rajakylän koulu 1.-9.lk

 

Käynti osoite: Ruiskukkatie 4-6, 90580 Oulu

 

Rehtorit, koulusihteerit, vahtimestarit): etunimi.sukunimi(at)ouka.fi 

Opettajat ja ohjaajat: etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi 

 

 

Rehtori Anne Kumpula: 044 703 9268

Apulaisjohtaja alakoulu Jussi Näykki: 044 703 9539

Apulaisjohtaja yläkoulu Kaisu Korhonen: 044 703 9271

Koulusihteeri alakoulu ja yläkoulu Vappu Hirvasniemi: 044 703 9556

Koulusihteeri yläkoulu ja lukio Tuula Laine: 044 703 9557

Opettajainhuone (vain soitot): 050 316 6702

Virastomestari Niko Paakkari: 044 703 9768

 

Kuivasojan yksikkö

Käyntiosoite: Pateniementie 2, 90800 Oulu

Rehtori Anne Kumpula: 044 703 9268

Vastuuopettaja Pia-Riitta Marjala 040 578 9418

 

 

 

Opettajat alakoulu ja Kuivasoja 

Bettini Lucia roomalaiskatolinen uskonto

Bezzi Farid (FBE) arabia 

Blomster Kreetta (KBL) 3b

Doroshenko Alena (ADO) venäjä 

Hannila Kaisa (KHA) 6bc 

Harju Saana (SHA) islamin usko 

Harrison Ludmila koulunkäynnin ohjaaja 

Hietapelto Arto (AHI) 6a teknoluokka

Hillukkala Tomi (THI) 5b 

Hintsala Taija koulunkäynnin ohjaaja (Kuivasoja) 

Holopainen Herkko (HHO) 5c

Huuha Jenni (JHU) 6bc 

Isopoussu Elina (EIS) 0-1f (Kuivasoja) 

Järvenpää Heini (HJÄ) erityisopetus

Järvenpää Henri koulunkäynnin ohjaaja 

Karsikas Jouni tekninen työ

Kemppainen Sanni koulunkäynnin ohjaaja

Kiviniemi Riitta esiopetuksen opettaja (Kuivasoja) 

Koivusipilä-Kinnunen Marja (MKO) 1-2d 

Kokko Birgitta koulunkäynnin ohjaaja 

Kyllönen Kaija (KKY) 2e (Kuivasoja)  

Kähkönen Teija valmistava opetus 

Lauri Maarit espanja 

Marjala Pia-Riitta (PMA) 4c (Kuivasoja) 

Myllylä Erja (EMY) englanti

Mäentaus Maarit esiopetus (Kuivasoja)

Nieminen Tiina 3.-4. pienluokka 

Näykki Jussi (JNÄ) apulaisjohtaja 

Ojantakanen Tarja koulunkäynnin ohjaaja

Paltto-Rajaniemi Satu iltapäivätoiminnanohjaaja 

Pietilä Anu (API) 1e (Kuivasoja)  

Pihlajamaa-Häkkinen Päivi (PPH) 1-2a 

Pohjosenperä Mirja (MPO) 5a musiikkiluokka 

Pukari Pirjo PirPuk 1.-2. pienluokka 

Päivinen Risto ortodoksiuskonto 

Rekilä Marjut (RLM) erityisopetus

Ronimus Laura (LRO) 3a musiikkiluokka

Salminen Johanna S2-opetus  

Savolainen Noora (NSA) 1-2b 

Similä Kai (KSI) 4b 

Sova-Kurtti Tanja iltapäivätoiminnanohjaaja

Syväniemi Paula (PSY) 5b 

Torvikoski Juha (JTO) 3c (Kuivasoja) 

Uusikylä Pauli (PUU) uskonto

Vuopala Essi (EVU) 4a teknoluokka 

Vuoti Heli (HVU) 1-2c 

 

 
 

Opettajat yläkoulu 

Ahtinen Lauri (LAH) valmistava opetus

Bergdahl Riikka koulunkäynnin ohjaaja

Bettini Lucia roomalaiskatolinen uskonto 

Bezzi Farid (FBE) arabia 

Doroshenko Alena (ADO) venäjä

Eskelinen Ilkka (IES) musiikki 9d      

Filpus Leena (LFI) kuvataide 

Harju Saana (SHA) islamin uskonto 

Holappa Sari koulunkäynninohjaaja  

Hovila Karoliina (KHO) biologia, maantieto, terveystieto, 7b 

Hyttinen Outi (OHY) englanti, ruotsi 

Hyvönen Anne

Isola Atte (AIS) historia, yhteiskuntaoppi 

Jauhiainen Jaakko (JJA) musiikkiluokkien orkesteri 

Jokimäki Leena (LJO) matematiikka, fysiikka, kemia, 8a

Junttila Janne (JJU) matematiikka, fysiikka, kemia 9c 

Karsikas Jouni (JKA) tekninen työ 

Katekeetta Anu (AnuKat) saame, S2, uskonto, yhteiskuntaopp

Kilpelä Sirpa (SIK) äidinkieli, kirjallisuus 8a 

Konola Kati (KOK) äidinkieli, kirjallisuus

Korhonen Kaisu (KaiKO) apulaisjohtaja, liikunta 

Korhonen Liisa (LKO) englanti, ruotsi

Koskela Päivi koulunkäynninohjaaja

Kumpula Anne rehtori  

Kähkönen Johanna (JKÄ) biologia, maantieto, terveystieto, 7a

Laitinen Maria liikunta, 8c

Loponen Sami (SLO) erityisopetus 8.-9.lk Tupa  

Meriläinen Saara koulunkäynninohjaaja

Mettälä Tuuli (TME) erityisopetus 7. ja 9. Tupa 

Molander Tarja (MOTA) tekstiilityö, 9b 

Mäki Miia (MMÄ) kotitalous, 9a 

Puumala Outi (OPU) erityisopetus

Päivinen Risto ortodoksiuskonto 

Ronkainen Vive (VRO) tyttöjen liikunta, 8b 

Saarensilta Seppo (SSA) matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka 

Severinkangas-Kangas Eija oppilaanohjaus 

Säkkinen Kati NOPO

Tapio Ritva (RTA) saksa, ruotsi, englanti

Teerikangas Matti (MTE) matematiikka   

Uusikylä Pauli (PUU) uskonto, elämänkatsomustieto, 8d 

Ylimäki Arja (AYM) matematiikka, fysiikka, kemia 
 
 

Opettajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi  

 

Oppilashuolto 

koulukuraattori Heikki Nevala 044 703 9016 

koulupsykologi Marit Kettunen 044 703 9660 

koulumentori Katri Pintamo-Kenttälä 050 363 9373 

kouluterveydenhoitaja (1.-6.lk) Johanna Kangas 044 703 4606 

kouluterveydenhoitaja (7.-9.lk) Tarleena Lehtinen 044 703 4585 

 
 

Muu henkilökunta 

virastomestari Niko Paakkari 044 703 9768 

koulukeittiö 044 703 2941 

siistijät 044 703 1566 

  

Sähköpostiosoitteet (rehtorit, koulusihteerit, vahtimestarit): etunimi.sukunimi(at)ouka.fi 

Sähköpostiosoitteet  (opettajat): etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi 

 

 

Päivitetty 10.11.2020