Siirry suoraan sisältöön

Seuraneuvottelukunta Seuraneuvottelukunta

Seuraneuvottelukunnan tarkoituksena on kehittää kaupungin ja seurojen välistä yhteistyötä. Neuvottelukunta toimii keskustelufoorumina liikuntaan ja urheiluun liittyvissä kysymyksissä, kehittää seurakoulutusta ja haluaa vaikuttaa liikuntakulttuuriin ja -politiikkaan.


Seuraneuvottelukunta 2018
 

Puheenjohtaja Matti Johansson     
Oulun Kärpät 46
matti.johannson@ppshp.fi

Mika Alamaula                                    
Oulun Karateseura       
mika.alamaula@gmail.com

Jyrki Forsberg                                      
Northern Lights
jyrki.forsberg@saunalahti.fi

Anu Haataja                                         
Dance Sport Club          
anu.haataja@eduouka.fi

Esko Hassinen                                      
Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu            
esko.hassinen@popli.fi

Veli-Matti Korhonen                         
Kiimingin Kiekko-Pojat
veli-matti.korhonen@kkpjuniorit.fi

Leena Kuukasjärvi                              
Oulunsalon Vasama
leenakuukasjarvi@oulunsalonvasama.fi

Sari Kuivas                                            
VAU            
sari.kuivas@vammaisurheilu.fi

Jarmo Okkonen                                  
Haukiputaan Pallo
j.okkonen@hotmail.com

Ville Oksa                                              
Oulun Luistinseura
ville.oksa@ols.fi

Mika Nurmela                                     
Palloliitto
mika.nurmela@palloliitto.fi

Ari Pikkuaho                                        
Oulun Uinti
ari.pikkuaho@oulunuinti.fi

Jukka Rissanen                                    
Oulun Golfkerho
jukka.rissanen@oulugolf.fi

Kari Salminen                                      
Oulun Yliopiston urheiluseura        
oyus@student.oulu.fi

Milka-Maaria Tarkiainen                  
Oulun Voimisteluseura
milka-maaria.tarkiainen@oulunvoimisteluseura.fi

Pertti Törmi                                          
Oulun Kilpa-Veljet
tormi.pertti@mail.suomi.net
 

Katso urheiluseurojen eettiset periaatteet kaupungin liikuntatilojen käytössä.