PERUSASTEEN ILTAOPETUS

Perusasteen kurssit suoritetaan pääosin itsenäisenä opiskeluna. Opettajan ohjauksen lisäksi opiskelijan tukena on myös oppimisympäristö Moodlessa oleva oppimismateriaali. Opettaja antaa lukuoikeudet oppimateriaaliin Moodlessa. Ilmoittaudu opiskelijaksi kansliassa, jonka jälkeen saat kansliasta Moodle tunnukset sähköpostiisi.

Sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi@eduouka.fi

Äidinkielen korotuskurssit äi2 ja äi3.
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Inka Ukonmaanaho, inka.ukonmaanaho@eduouka.fi

Englannin korotuskurssit ena6, ena7 ja ena8.
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Tuomo Koivisto, tuomo.koivisto@eduouka.fi

Ruotsin kurssit 1-6, joista kurssit 4-6 ovat korotuskursseja.
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Anne Kela, anne.kela@eduouka.fi

Matematiikan korotuskurssit ma4, ma5 ja ma6:
Matematiikan kurssien ma4, ma5, ma6 voi suorittaa kesken lukuvuoden milloin tahansa.
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Piia Junes, piia.junes@eduouka.fi

Terveystiedon, biologian ja maantiedon korotuskurssit te1, bi1, ge1:
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen:  Elina Nikula, elina.nikula@eduouka.fi

Elämänkatsomustiedon korotuskurssi et1:
Tarkemmat tiedot ja ilmiottautuminen: Liisa Väisänen, liisa.vaisanen@eduouka.fi
 
Fysiikan ja kemian korotuskurssit fy1 ja ke1:
Tarkemmat teidot ja ilmoittautuminen: Niko Piirainen, niko.piirainen@eduouka.fi
 
Historian ja yhteiskuntaopin korotuskurssit hi1 ja yh1:
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Sirpa Tuomivaara, sirpa.tuomivaara@eduouka.fi
 
Uskonnon korotuskurssi ue1:
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Päivikki Halla-aho, paivikki.halla-aho@eduouka.fi
 
Suomi toisena kielenä
Tarkemmat tiedot ja ilmoittautuminen: Jaana Seppä, jaana.seppa@eduouka.fi
 
Kurssit voidaan suorittaa joko osallistumalla perusasteen päiväopetukseen (APP) tai itsenäisesti tenttimällä.
Tarkemmat tiedot: opo Marja Elina Jaronen, marjaelina.jaronen@eduouka.fi

Opinto-ohjaaja
Marja Elina Jaronen
p. 044 7039 745
marjaelina.jaronen(at)eduouka.fi

Perusasteen iltaopetus