Ajankohtaista

Oulu-opiston lasten ja nuorten kursseilla on vapaita paikkoja

Oulu-opiston taidekoulun ja muilla lasten- ja nuorten harrastuskursseilla on vielä vapaita paikkoja jäljellä. Harrasteryhmiä järjestetään eri puolilla kaupunkia ja asutuskeskuksia. Pääosa harrasteryhmistä alkaa tällä viikolla, mutta mukaan ehtii vielä hyvin!

Lisätietoja ryhmistä löytyy täältä.

Näissä ryhmissä on tilaa:

KANTA-OULUN ALUE

110483s KÄSITYÖKOULU TIKKURI C 7 - 8 v ti 16.00-17.30 Myllytulli, Oulun kansainvälinen koulu

1103602s ARKKITEHTUURI JA KUVATAIDE NAPEROT 5-6 v ma 17.45-18.45 Pohjankartano

1103603s ARKKITEHTUURI JA KUVATAIDE SKAALA 7-8 v ma 16.30-17.45 Pohjankartano

1103604s ARKKITEHTUURI JA KUVATAIDE SKAALA 9-10 v to 17.00-18.30 Pohjankartano

1103640 PIIRRETÄÄN SARJAKUVAA (7-12 v) POHJANKARTANO

1103642 PIIRRÄ MANGAA (13 v ->) POHJANKARTANO

1103655 KERAMIIKAN LAPSI-VANHEMPI VIIKONLOPPUKURSSI HÖYHTYÄ

120303 ENGLISH JUNIOR CLUB (A1); POHJANKARTANO ke klo 16.15

1104917 TEKNINEN TYÖ 6-7 LK B POHJANKARTANO ti 16.30

1104918 TEKNINEN TYÖ 6-7 LK C TOPPILA, Merikosken koulu to klo 15

HIUKKAVAARAN ALUE

1103627 KUVATAIDE JA ELOKUVA LAPSET HIUKKAVAARATALO pe klo 16

1103630 KUVATAIDE JA ANIMAATIO VEKARAT 5-6 v HIUKKAVAARATALO pe 17.15

1103644 PIIRRÄ OMA SARJAKUVASI (7-12 v) HIUKKAVAARATALO

1104915 TEKNINEN TYÖ 3-4 LK HIUKKAVAARATALO ti 15.15

1105114s TAIDETANSSIN PERUSTEET 7-8 v

1105312s SHOWTANSSI alkeet 11-13 v, ti 18-19

1105404s STREETDANCE I 9-10, ti 17-18

RITAHARJUN ALUE

110481s KÄSITYÖKOULU TIKKURI A 9 -12 v ma 16.00-17.30 Ritaharjun koulu

110482s KÄSITYÖKOULU TIKKURI B 7 - 8 v to 15.30-17.00 Ritaharjun koulu

1104916 TEKNINEN TYÖ 6-7 LK A ma 16.30 RITAHARJUN koulu

1105118s TAIDETANSSIN PERUSTEET 7-8 v ke 17.15-18 Ritaharjun koulu

OULUNSALON, METSOKANKAAN JA KAAKKURIN ALUEET

1103768s KUVATAIDEKOULU VI 12-13 V PIIRUSTUKSEN JA MAALAUKSEN TYÖPAJA, ke klo 17.45 Oulunsalo-talo

1103637 NUORTEN TAIDEPAJA 15-20 v MA KLO 17 Oulunsalo-talo

120302 ENGLISH JUNIOR CLUB PÄIVÄRYHMÄ (A1); ma klo 14 OULUNSALON Kirkonkylän koulu

1103761s KUVATAIDEKOULU I B 7-8 v OULUNSALO, KAPTEENIN YLÄKERTA ma klo 17.30

1103615s KUVATAIDELEIKKIKOULU C 5-6 v OULUNSALO, KAPTEENIN YLÄKERTA ma klo 16.30

1103762s KUVATAIDEKOULU II C 8-9 v OULUNSALO-TALO ma klo 16.30

1103626 KUVATAIDE, ASKARTELU JA MUOTOILU LAPSILLE OULUNSALO-TALO ma klo 18

1103610s KUVATAIDELEIKKIKOULU B 5-6 v METSOKANKAAN KOULU ke klo 16.30

1103751s KUVATAIDEKOULU I A 7-8 v METSOKANKAAN KOULU to klo 16.30

1103752s KUVATAIDEKOULU II B 8-9 v METSOKANKAAN KOULU to klo 18

1103754s KUVATAIDEKOULU III 9-10v METSOKANKAAN KOULU ti klo 16.30

1103756s KUVATAIDEKOULU IV-V 10-12 v METSOKANKAAN KOULU ti klo 18

1103758s KUVATAIDEKOULU VI-VII 12-15 v MUOTOILUN TYÖPAJA METSOKANKAAN KOULU ke klo 17.30

1102100s LASTENTEATTERI 7-10 v Oulunsalo-talo ke klo 16

1102106s  NUORTENTEATTERI 11-13 v Oulunsalo-talo ma klo 17

1105205s BALETTI II-III 10-12v, Oulunsalon liikuntakeskus , ma 18.30-19.30

1105305s NYKYTANSSI I 9-10 v, Oulunsalon liikuntakeskus, ti 19.15-20.15

1105313s SHOWTANSSI II 11-12-v, Oulunsalon liikuntakeskus, ma 17.30-18.30

1105308s SHOWTANSSI I 9-10 v, Kaakkurin koulu, ke 16.30-17.30

HAUKIPUTAAN ALUE

1103605s KUVATAIDELEIKKIKOULU A HAUKIPUDAS JATULI ti klo 17.30

1103703s KUVATAIDEKOULU IV-V A 10-12 v HAUKIPUDAS JATULI ke klo 16

1103905s MEDIATAIDEKOULU IV 10-11 v HAUKIPUDAS JATULI ke klo 17.30

1103648 KERAMIIKKA JA MUOTOILU LAPSET 7-12 v HAUKIPUDAS TEATTERIKUOPPA ma klo 18

1103649 KERAMIIKKA JA MUOTOILU NUORET 13-16 v HAUKIPUDAS TEATTERIKUOPPA

1102102s LASTENTEATTERI 7-9 v, Teatterikuoppa ke klo 16

1102105s LASTENTEATTERI 10-12 v, Teatterikuoppa ke klo 17.30

1104902 KÄSITYÖPAJA LAPSELLE JA AIKUISELLE B Keskuskuja 3 ti klo 18

1105206s BALETTI V 11-13 v, Länsituulen päiväkoti ti klo 18.45

1105311s NYKYTANSSI II 11-13 v, Opiston tanssisali ke klo 16.45

JÄÄLIN JA KIIMINGIN KESKUSTAN ALUEET

1103620 KUVATAIDE LAPSET JÄÄLIN KOULU ma klo 16

1103635 KUVATAIDE NUORET JÄÄLIN KOULU ma klo 17.30

1102101s LASTENTEATTERI 7-9 v Jäälin koulu to klo 14.15

1102104s LASTENTEATTERI 9-12 v Jäälin koulu to klo 15.30

1102103s LASTENTEATTERI 9-12 Kiimingin lukio ti klo 16.30

1105115s TAIDETANSSIN PERUSTEET, ti 18.15-19, Välikylän päiväkoti ti klo 18.15

1105203s BALETTI II 10-11 v, ma 19-20.15 Honkimaan päiväkoti ma klo 19

1105204s BALETTI V-VI yli 11-v, ma ja ke Honkimaan päiväkoti ma 16.15

YLI-IISSÄ

1103625 KUVATAIDE LAPSET JA NUORET 9-15 v YLI-IIN KOULU to klo 16

Jakolinkki