Ajankohtaista

< Takaisin

Elokuvafestivaalien lukujärjestys (ryhmittäin) 18.-21.11.2019

ELOKUVAFESTIVAALIVIIKKO OULUN TAIDEKOULUSSA

LUKUJÄRJESTYS 18.-21.11.2019

 

MAANANTAI 18.11.


17.00-17.26 Hassuja sattumuksia ja tuutulauluja, Studio                                         

Leikkikoulu 5-6 v.    Anniina Holappa/ Ronja Klemetti  

Leikkikoulu 6-7 v.    Anniina Holappa/ Ronja Klemetti                                               

(mukana: Anniina Holappa, Ronja Klemetti, Santeri ja Janne)

 

18.30- 20.00 Avajaiselokuva: Pöllömetsän pelastajat, Plaza 4        

Kuvataide 7-9 v.    Anniina Holappa       

(mukana: Anniina Holappa, Santeri ja Janne)

 

18.30-20.20 Avajaiselokuva: Elämänjano, Plaza 5                                 

Kuvataide 13-15 v.  Anna Parkkonen                                     

(mukana: Anna Parkkonen)

 

TIISTAI 19.11.

17.15-19.00 Bille, Valvesali

Sarjakuva 10-13 v.  Mika Kolehmainen        

(mukana: Mika Kolehmainen)

 

18.30-20.15 Yksin metsässä, Plaza 4 (+ohjaaja Mirjam de With)              

Kuvataide 8-9 v.      Anna Parkkonen  

Animaatio 8-10 v.    Paavo Impiö           

Kuvataide 10-11 v.  Anna Parkkonen        

Kuvataide 11-12 v.   Anniina Holappa      

(mukana: Anna Parkkonen, Anniina Holappa, Paavo Impiö ja Santeri)

 

19.00-21.00 Tee se itse itse -elämä: Combat rockin tarina + Pappi.Punkkari.Anarkisti Valvesali (+ päähenkilö Nuusa Parkkinen)                                                

Animaatio yli 12 v.        Paavo Impiö              

Ark/Ku/Käs 13-15 v.    Johanna Pöykkö          

Kuvataide yli 17 v.    Eija Hirvonen                 
(mukana: Johanna Pöykkö, Eija Hirvonen)

 

KESKIVIIKKO 20.11,

 

17.30-19.15 Hotelli ”Amerikka” Studio (+ Raimondas Banionis)    

Ark/Ku/Käs 11-13 v.  Johanna Pöykkö      

Animaatio 9-11 v.      Paavo Impiö              

Animaatio 10-12 v.    Paavo Impiö              

(mukana: Paavo Impiö, Janne)

 

17.30-20.00 Let me fall, Valvesali (+ näyttelijä Eyrún Björk Jakobsdóttir)

Kuvataide yli 18 v.     Anna Parkkonen       

(mukana: Anna Parkkonen)

 

18.30-20.30 Rocca muuttaa maailman, Plaza 4 (+ ohjaaja Katja Benrath)  

Kuvataide 7-8 v.      Eija Hirvonen            

Ark/Ku/Käs 7-9 v.    Johanna Pöykkö      

Sarjakuva 8-10 v.    Mika Kolehmainen    

Kuvataide 9-10 v.    Eija Hirvonen           

(mukana: Johanna Pöykkö, Eija Hirvonen, Mika Kolehmainen, Santeri)

 

18.30-20.15 Pewpewpew ja Starshaped star, Plaza 5 (+ ohjaaja Sergey Vasiliev)

Sarjakuva yli 13 v.       Mika Kolehmainen                            

Ark/Ku/Käs yli 14 v.     Päivi Paakinaho      

(mukana: Päivi Paakinaho)

 

TORSTAI 21.11.

 

18.00-19.30 Noitajahti, Studio                                                          

Kuvataide/Teatteri 7-8 v.  Anni Arffman/ Aino Granlund  

Kuvataide/Teatteri 8-9 v.  Anni Arffman/ Aino Granlund 

(mukana: Eija Hirvonen ja Santeri)

 

18.30-20.00 Kaukana kotoa, Plaza 5                                               

Ark/Ku/Käs 9-11 v.    Päivi Paakinaho        

(mukana: Päivi Paakinaho)

 

18.30-20.15 Aatos ja Amine, Valvesali (+ Rauhankasvatusinstituutin paneeli)

Ark/Ku/Käs 10-12 v.   Päivi Paakinaho                    

Kuvataide 12-13 v.     Anni Arffman      

(mukana: Anni Arffman)

 

18.30-20.15 Aurora, Plaza 4                                               

Kuvataide 15-17 v.   Eija Hirvonen      

(mukana: Aino Granlund ja Janne Pesälä)

Jakolinkki