Ajankohtaista

< Takaisin

Oulun taidekoulun lukujärjestys 2020-2021

PÄIVÄ KLO RYHMÄ TILA
MA 16.45 – 19.30 Teatteritaide 14-15v (KTP 2)* Katiska
MA 16.00 – 18.00 Teatteritaiteen perusteet 3 (11-12v) Teatteristudio
MA 18.00 – 20.15 Teatteritaide 13-14v (KTP 1) Teatteristudio
MA 16.30 – 19.30 Kuvataide 13-15v Kuvataide 1
MA 16.30 – 17.30 Teatterikuvataide 6-7v Pikkustudio/Kuvataide 3
MA 17.30 – 18.30 Teatterikuvataide 5-6v Pikkustudio/Kuvataide 3
MA 18.30 – 20.00 Teatterikuvataide 7-8v ja 8-9v Pikkustudio/Kuvataide 3
MA 16.45 – 17.45 Breikki 1/2 Sali 3
MA 17.45 – 18.45 Breikki alkeet Sali 3
MA 18.45 – 20.00 Breikki 2 Sali 3
MA 16.00 – 17.45 Animaatio 10-12v Medialuokka
MA 17.45 – 19.15 Animaatio 8-10v Medialuokka
MA 16.45 – 18.00 Baletti 4/5 Sali 4
MA 18.00 – 19.30 Baletti 8 Sali 4
MA 18.15 – 19.15 Showjazz alkeet/1 Sali 2
MA 19.30 – 21.00 Danceworks Sali 2
MA 16.00 – 17.45 Ark/Ku/Käs 10-12v Kuvataide 2
MA 17.45 – 19.30 Ark/Ku/Käs 9-11v Kuvataide 2
MA 16.45 – 18.00 Kärkitossu (jatkotaso) Sali 1
MA 18.00 – 19.30 Intensiivi/Baletti (11-13v) Sali 1
MA 19.30 – 20.45 Intensiivi/Workshop (11-13v) Sali 1
       
TI 16.45 – 19.30 Teatteritaide yli 16v (OT 1)** Katiska
TI 16.45 – 19.30 Teatteritaide 15-16v (KTP 3A) Teatteristudio
TI 16.00 – 18.00 Kuvataide 11-13v Kuvataide 1
TI 18.00 – 19.30 Kuvataide 8-9v Kuvataide 1
TI 11.00 – 12.00 Teatterikuvataide 4-5v Pikkustudio/Kuvataide 3
TI 16.30 – 17.30 Kuvatanssi 5-7v Pikkustudio/Kuvataide 3
TI 17.45 – 19.00 Kuvataide 7-8v Kuvataide 3
TI 18.15 – 19.15 Baletti 1 Sali 4
TI 19.15 – 20.30 Baletti 3 Sali 4
TI 16.30 – 17.30 Sirkustaide 1 Sali 3
TI 17.30 – 19.00 Sirkusalkeet 3 Sali 3
TI 19.00 – 20.30 Sirkustaide 2 & 3 Sali 3
TI 17.45 – 18.15 Lastentanssi 1 (3-4v) Pikkustudio
TI 18.15 – 19.45 Nykytanssi 9 Pikkustudio
TI 16.00 – 18.00 Animaatio 11-13v Animaatioluokka
TI 18.00 – 20.00 Animaatio yli 13v Animaatioluokka
TI 16.45 – 18.15 Showjazz 5 Sali 2
TI 18.15 – 19.00 Tanssimix (5-7v) Sali 2
TI 19.00 – 20.30 Showjazz aikuiset Sali 2
TI 17.00 – 18.30 Sarjakuva 11-13v Sarjisluokka
TI 18.30 – 20.30 Sarjakuva 13-15v Sarjisluokka
TI 16.30 – 19.30 Ark/Ku/Käs yli 13v Kuvataide 2
TI 10.00 – 10.45 Sirkusteatteri 3-5v Pikkustudio
TI 11.00 – 12.00 Teatterikuvataide 4-6v Pikkustudio
TI 16.45 – 18.15 Baletti 7B Sali 4
TI 16.45 – 18.15 Baletti 7A Sali 1
TI 18.15 – 19.15 Baletti alkeet Sali 1
TI 19.15 – 20.45 Showjazz 8 Sali 1
       
KE 16.00 – 17.45 Teatteritaiteen perusteet 2 (10-11v) Katiska
KE 17.45 – 19.45 Teatteritaiteen perusteet 4A (12-13v) Katiska
KE 16.00 – 17.45 Teatteritaiteen perusteet 1 (9-10v) Teatteristudio
KE 16.30 – 19.30 Kuvataide yli 18v Kuvataide 1
KE 19.00 – 20.15 Hiphop (jatkotaso) Sali 2
KE 16.30 – 19.30 Kuvataide 16-19v Kuvataide 3
KE 17.45 – 18.45 Pikkusirkus 6-7v Pikkustudio
KE 16.45 – 18.00 Nykytanssi 3 Sali 3
KE 18.00 – 19.30 Nykytanssi 6 Sali 3
KE 16.45 – 18.15 Baletti 8 Sali 1
KE 16.45 – 17.45 Hiphop alkeet/1 Sali 2
KE 17.45 – 19.00 Showjazz 2 Sali 2
KE 17.00 – 18.30 Sarjakuva 8-11v Sarjisluokka
KE 18.30 – 20.30 Sarjakuva yli 15v Sarjisluokka
KE 16.00 – 18.00 Ark/Ku/Käs 11-13v Kuvataide 2
KE 18.00 – 19.30 Ark/Ku/Käs 7-9v Kuvataide 2
KE 17.45 – 19.45 Teatteritaiteen perusteet 4B (12-13v) Teatteristudio
KE 16.45 – 17.45 Sirkusteatteri 4-5v Pikkustudio
KE 16.45 – 17.45 Kärkitossu (perustaso) Sali 4
KE 17.45 – 19.15 Intensiivi/Baletti (11-13v) Sali 4
KE 19.15 – 20.45 Baletti 10 Sali 4
KE 18.15 – 19.30 Baletti 4/5 Sali 1
KE 19.30 – 21.00 Baletti aikuiset Sali 1
       
TO 16.45 – 19.30 Teatteritaide yli 17 (OT 3) Katiska/Teatteristudio
TO 16.00 – 17.45 Kuvataide 10-11v Kuvataide 1
TO 17.45 – 19.45 Kuvataide 12-13v Kuvataide 1
TO 17.00 – 18.15 Hiphop (perustaso) Sali 2
TO 18.15 – 19.30 Commercial dance (perustaso) Sali 2
TO 19.30 – 21.00 Commercial dance (jatkotaso) Sali 2
TO 16.15 – 18.00 Kuvataide 9-10v Kuvataide 2
TO 18.00 – 19.30 Kuvataide 8-10v Kuvataide 2
TO 16.30 – 19.30 Kuvataide 15-17v Kuvataide 3
TO 16.30 – 18.00 Sirkusalkeet 1 Pikkustudio
TO 18.00 – 19.30 Sirkusalkeet 2 Pikkustudio
TO 17.00 – 17.45 Poikien tempputanssi (4-6v) Sali 4
TO 17.45 – 18.30 Lastentanssi 2 (4-5v) Sali 4
TO 18.30 – 19.30 Nykytanssi alkeet/1 Sali 4
TO 16.45 – 18.15 Intensiivi/Show,Nykytanssi (11-13v) Sali 3
TO 18.15 – 19.30 Showjazz 3 Sali 3
TO 19.30 – 21.00 Showjazz 4 Sali 3
TO 17.00 – 18.00 Baletti 2/3 Sali 1
TO 18.00 – 19.30 Baletti 7B Sali 1
TO 19.30 – 21.00 Showjazz 7 Sali 1
       
PE 16.30 – 17.30 Sirkustaide 1 Sali 2/3
PE 17.30 – 19.00 Sirkustaide 2 Sali 2/3
PE 19.00 – 20.30 Sirkustaide 3 Sali 2/3
PE 16.45 – 19.30 Teatteritaide 15-16v (KTP 3B) Teatteristudio
PE 16.45 – 17.45 Poikien baletti Sali 1
       
* KTP = Kohti taiteellista prosessia, ** OT = Oma taiteilijuus

Jakolinkki