OULUN TAIDEKOULUN

LUKUJÄRJESTYS 2022-2023

Oulun taidekoulu pidättää itsellään oikeuden lukuvuonna tapahtuviin muutoksiin.

MAANANTAI

KLO

OPETTAJA

TILA

Tanssimix  A

17:00 - 17:45

Andersin Tiina

Sali 1

Tanssin intensiivi / Baletti

17:45 - 19:15

Andersin Tiina

Sali 1

Tanssin intensiivi / Workshop

19:15 - 20:45

Andersin Tiina

Sali 1

Showjazz alkeet / 1

16:45 - 17:45

Kansanniva Miina

Sali 2

Lastentanssi 3

17:45 - 18:30

Kansanniva Miina

Sali 2

Showjazz 2

18:30 - 19:30

Kansanniva Miina

Sali 2

Oma taiteilijuus 1/3

17:00 - 19:45

Kiviniemi Mika

Katiska

Tarinataide 5-7 v 

16:30 - 17:30

Klemetti / Tsokkinen

Pikkustudio

Art and tales 5-7 v

17:30 - 18:30

Klemetti / Tsokkinen

Pikkustudio

Tarinataide 7-8 v

18:30 - 20:00

Klemetti / Tsokkinen

Pikkustudio

Tarinataide 8-9 v 

18:30 - 20:00

Klemetti / Tsokkinen

Pikkustudio

Baletti 6

16:30 - 18:00

Lappalainen Mia

Sali 4

Baletti 10 / Workshop

18:00 - 19:30

Lappalainen Mia

Sali 4

Kohti taiteellista prosessia 3

16:45 - 19:30

Myllylä Anna

Teatteristudio

Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 9–11 v

16:15 - 18:00

Paakinaho Päivi

Kuvataide 2

Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 10–12 v

18:00 - 19:45

Paakinaho Päivi

Kuvataide 2

Kuvataide 15–17 v

16:30 - 19:30

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Breikki alkeet

16:45 - 17:45

Pohjola Hermanni

Sali 3

Breikki perustaso

17:45 - 18:45

Pohjola Hermanni

Sali 3

Breikki keskitaso

18:45 - 20:00

Pohjola Hermanni

Sali 3

Danceworks

19:30 - 21:00

Sievänen Ville

Sali 2

Animaatio 10–13 v

16:00 - 18:00

Väisänen Martu

Medialuokka

Animaatio 8–10 v

18:00 - 19:30

Väisänen Martu

Medialuokka

 

 

 

 

TIISTAI

KELLONAIKA

OPETTAJA

TILA

Tanssimix B

17:00 - 17:45

Andersin Tiina

Sali 4

Baletti alkeet

17:45 - 18:45

Andersin Tiina

Sali 4

Tanssin intensiivi / Baletti

18:45 - 20:15

Andersin Tiina

Sali 4

Kuvataide 8–9 v

17:00 - 18:30

Hirvonen Eija

Kuvataide 3

Baletti 5

16:45 - 18:15

Honkanen Essi

Sali 2

Sirkustaide 1 

16:30 - 17:30

Ikonen / Ryöppy 

Sali 3

Sirkusalkeet 3

17:30 - 19:00

Ikonen / Ryöppy 

Sali 3

Sirkustaide 3

19:00 - 20:30

Ikonen / Ryöppy 

Sali 3

Teatteritaiteen perusteet 2

16:00 - 17:45

Klemetti Ronja

Teatteristudio

Teatteritaiteen perusteet 3

17:45 - 19:45

Klemetti Ronja

Teatteristudio

Lastentanssi 1

18:15 - 19:00

Korhonen Leena

Sali 2

Oma taiteilijuus 2A

16:45 - 19:30

Myllylä Anna

Katiska

Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö yli 13 v

16:30 - 19:30

Paakinaho Päivi

Kuvataide 2

Kuvataide 12–13 v

16:00 - 18:00

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Kuvataide 9–10 v | A

18:00 - 19:45

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Baletti 2

16:45 - 17:45

Sievänen Ville

Sali 1

Baletti 9

17:45 - 19:15

Sievänen Ville

Sali 1

Showjazz 9

19:15 - 20:45

Sievänen Ville

Sali 1

Sarjakuva 10–13 v

17:00 - 18:30

Tsokkinen Teri

Sarjakuvaluokka

Sarjakuva yli 15 v

18:30 - 20:30

Tsokkinen Teri

Sarjakuvaluokka

 

 

 

 

KESKIVIIKKO

KELLONAIKA

OPETTAJA

TILA

Baletti 10

16:45 - 18:15

Andersin Tiina

Sali 1

Kärkitossu jatkotaso

18:15 - 19:30

Andersin Tiina

Sali 1

Kuvataide yli 17 v

16:30 - 19:30

Hirvonen Eija

Kuvataide 3

Sirkusalkeet 2

16:00 - 17:30

Ikonen / Lehtola 

Pikkustudio

Sirkusalkeet 1

17:30 - 19:00

Ikonen / Lehtola 

Pikkustudio

Sirkustaide 2 

19:00 - 20:30

Ikonen / Lehtola 

Pikkustudio

Showjazz 6

17:00 - 18:30

Kansanniva Miina

Sali 2

Showjazz 4

18:30 - 19:45

Kansanniva Miina

Sali 2

Teatteritaiteen perusteet 3/4

16.30-18.30

Kiviniemi Mika

Katiska

Nykytanssi keskitaso

16:45 - 18:15

Korhonen Leena

Sali 3

Nykytanssi jatkotaso

18:15 - 20:15

Korhonen Leena

Sali 3

Kohti taiteellista prosessia 1

16:30 - 18:45

Myllylä Anna

Teatteristudio

Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 11–13 v

16:00 - 18:00

Paakinaho Päivi

Kuvataide 2

Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 7–9 v

18:00 - 19:30

Paakinaho Päivi

Kuvataide 2

Kuvataide 14–16 v

16:30 - 19:30

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Baletti aikuiset

17:00 - 18:30

Sievänen Ville

Sali 4

Baletti 6

18:30 - 20:00

Sievänen Ville

Sali 4

Sarjakuva 8–10 v

17:00 - 18:30

Tsokkinen Teri

Sarjakuvaluokka

Sarjakuva 13–16 v

18:30 - 20:30

Tsokkinen Teri

Sarjakuvaluokka

 

 

 

 

TORSTAI

KELLONAIKA

OPETTAJA

TILA

Kärkitossu keskitaso

16:45 - 18:00

Andersin Tiina

Sali 4

Baletti 9

18:00 - 19:30

Andersin Tiina

Sali 4

Teatteritaiteen perusteet 4B

16:00 - 18:00

Calamnius Sini-Sisko

Katiska

Kohti taiteellista prosessia 2B

18:00 - 20:30

Calamnius Sini-Sisko

Katiska

Teatteritaiteen perusteet 4A 

16:00 - 18:00

Granlund Aino

Teatteristudio

Kohti taiteellista prosessia 2A

18:00 - 20:30

Granlund Aino

Teatteristudio

Kuvataide 13–15 v

16:30 - 19:30

Hirvonen Eija

Kuvataide 3

Seikkailusirkus 4-5 v

17:30 - 18:30

Ikonen / Klemetti

Pikkustudio

Seikkailusirkus 5-7 v

18:30 - 19:30

Ikonen / Klemetti 

Pikkustudio

Sirkualkeet 2B

19:30 - 20:45

Ikonen / Klemetti

Pikkustudio

Showjazz 5

16:45 - 18:15

Kansanniva Miina

Sali 2

Tanssin intensiivi/ Showjazz

18:15 - 19:45

Kansanniva Miina

Sali 2

Teatteritaiteen perusteet 1 

16:00 - 17:30

Klemetti Ronja

Pikkustudio

Kuvataide 11–12 v

16:00 - 18:00

Nagy Daniel

Kuvataide 2

Kuvataide 9–11 v | B

18:00 - 19:45

Nagy Daniel

Kuvataide 2

Hiphop perustaso

17:00 - 18:15

Paju Nellinoora

Sali 3

Hiphop keskitaso

18:15 - 19:30

Paju Nellinoora

Sali 3

Commercial Dance jatkotaso

19:30 - 21:00

Paju Nellinoora

Sali 3

Kuvataide 10–12 v | B

16:00 - 17:45

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Kuvataide 10–11 v | A

17:45 - 19:30

Parkkonen Anna

Kuvataide 1

Showjazz aikuiset

16:45 - 18:15

Sievänen Ville

Sali 1

Showjazz 6

18:15 - 19:30

Sievänen Ville

Sali 1

Showjazz 10

19:30 - 21:00

Sievänen Ville

Sali 1

Kuvataide 7–8 v

17:00 - 18:15

Tsokkinen Teri

Sarjakuvaluokka

 

 

 

 

PERJANTAI

KELLONAIKA

OPETTAJA

TILA

Oma taiteilijuus 2B

16:45 - 19:30

Calamnius Sini-Sisko

Teatteristudio

Baletti 5

16:45 - 18:00

Honkanen Essi

Sali 1

Baletti 4

18:00 - 19:15

Honkanen Essi

Sali 1

Sirkustaide 1 

16:00 - 17:30

Ikonen H. / Ikonen M.

Sali 2/3

Sirkustaide 2

17:30 - 19:00

Ikonen H. / Ikonen M.

Sali 2/3

Sirkustaide 3

19:00 - 20:30

Ikonen H. / Ikonen M.

Sali 2/3

Hiphop jatkotaso

16:45 - 18:15

Paju Nellinoora 

Sali 4

 

 

 

 

LAUANTAI

KELLONAIKA

OPETTAJA

TILA

Taidekimara 3–4 v

10:00 - 11:00

Klemetti / Korhonen ym.

Pikkustudio

Taidekimara 4–5 v 

11:00 - 12:00

Klemetti / Korhonen ym.

Pikkustudio