Oulun taidekoulun lukujär­jestys lukuvuodelle 2024–2025

RYHMÄAJANKOHTA
  
 MAANANTAI
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 10–12 v (sv 2014, 2013)Ma 16:00 - 17:45
Tarinataide 5–7 v (sv 2018, 2019)Ma 16:30 - 17:30
Baletti 8Ma 16:30 - 18:00, Ke 19:30 - 21:00
Kuvataide yli 17 v (sv 2007, 2006, 2005, 2004)Ma 16:30 - 19:30
Showjazz 4Ma 16:45 - 18:00, To 16:45 - 18:00
Kohti taiteellista prosessia 2, 14–15 v teatteritaide (sv 2010)Ma 16:45 - 19:30
Oma taiteilijuus 2/3, 17–19 v teatteritaide (sv 2006 & 2007)Ma 16:45 - 19:30
TanssimixMa 17:00 - 17:45
Showjazz 2Ma 17:00 - 18:00
Kuvataide 10–12 v (sv 2014, 2013) BMa 17:30 - 19:15
Teatteritaiteen perusteet 1, 9–10 v (sv 2015)Ma 17:30 - 19:15
Tanssin Intensiivi (13-16-vuotiaat)Ma 17:45 - 19:15, Ma 19:15 - 20:45, Ti 19:00 - 20:30, To 19:30 - 21:00
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 9–11 v (sv 2015, 2014)Ma 17:45 - 19:30
Showjazz 6/7Ma 18:00 - 19:15
Workshop (yli 15-vuotiaat)Ma 18:00 - 19:30
Showjazz 11Ma 18:00 - 19:30, Ti 18:00 - 19:30
Baletti alkeet (yli 12-vuotiaat)Ma 19:15 - 20:30
Danceworks (yli 15-vuotiaat)Ma 19:30 - 21:00
Showjazz 12Ma 19:30 - 21:00
 TIISTAI
Kuvataide 10–11 v (sv 2014) ATi 16:00 - 17:45
Animaatio 10–13 v (sv 2014, 2013, 2012)Ti 16:00 - 18:00
Teatteripomppu 7–9 v (sv 2016, 2017)Ti 16:30 - 17:30
Sirkustaide 2 (jatkoryhmä)Ti 16:30 - 17:30, Pe 16:00 - 17:30
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö yli 13 v (sv 2011-2008)Ti 16:30 - 19:30
Kuvataide 14–16 v (sv 2010, 2009)Ti 16:30 - 19:30
Baletti 4Ti 16:45 - 18:00
Commercial Dance (yli 15-vuotiaat)Ti 16:45 - 18:00
Baletti 7Ti 16:45 - 18:15, Ke 16:30 - 18:00
Kohti taiteellista prosessia 2, 14–15 v teatteritaide (sv 2010)Ti 16:45 - 19:30
Showjazz 1Ti 17:00 - 18:00
Sarjakuva 10–13 v (sv 2014, 2013, 2012)Ti 17:00 - 18:30
Breikki 2/3Ti 17:15 - 18:15
Sirkustaide 1 (jatkoryhmä)Ti 17:30 - 19:00, To 19:30 - 20:30
Teatteritaiteen perusteet 4, 12–13 v (sv 2012)Ti 17:30 - 19:30
Kuvataide 8–9 v (sv 2016) ATi 17:45 - 19:15
Baletti 2Ti 18:00 - 19:00
Hiphop alkeetTi 18:00 - 19:00
Mediaetsivät 7–9 v (sv 2017, 2016)Ti 18:00 - 19:15
Baletti alkeetTi 18:15 - 19:15
Breikki 5Ti 18:15 - 19:30
Sarjakuva yli 15 v (sv 2009–2004)Ti 18:30 - 20:30
Sirkustaide 4 (jatkoryhmä)Ti 19:00 - 20:30, Pe 19:00 - 20:30
Showjazz 8Ti 19:00 - 20:30, To 19:30 - 20:45
Baletti 6Ti 19:15 - 20:45
Baletti 11Ti 19:30 - 21:00, To 19:30 - 21:00
 KESKIVIIKKO
Sirkusalkeet 3 (jatkoryhmä)Ke 16:00 - 17:30
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 11–13 v (sv 2013, 2012)Ke 16:00 - 18:00
Teatteritaiteen perusteet 3, 11–12 v (sv 2013)Ke 16:00 - 18:00
Kuvataide 9–10 v (sv 2015)Ke 16:15 - 18:00
Kuvataide 8–10 v (sv 2016, 2015) BKe 16:30 - 18:00
Kuvataide 16–18 v (sv 2008, 2007)Ke 16:30 - 19:30
Baletti 12Ke 16:45 - 18:15
Kohti taiteellista prosessia 3, 15–16 v teatteritaide (sv 2009)Ke 16:45 - 19:30
Hiphop (yli 15-vuotiaat)Ke 17:00 - 18:15
Sarjakuva 9–11 v (sv 2015, 2014)Ke 17:00 - 18:30
Kohti taiteellista prosessia 1, 13–14 v  teatteritaide (sv 2011)Ke 17:00 - 19:15
Sirkusalkeet 2, 8–10 v (sv 2015, 2016)Ke 17:30 - 19:00
Kuvataide 7–8 v (sv 2017)Ke 18:00 - 19:15
Arkkitehtuuri, kuvataide ja käsityö 7–9 v (sv 2017, 2016)Ke 18:00 - 19:30
Baletti aikuisetKe 18:00 - 19:30
Animaatio 11-14 v (sv  2012, 2011, 2010, 2009)Ke 18:00 - 20:00
Oma taiteilijuus 1, 16–17 v teatteritaide (sv 2008)Ke 18:00 - 20:30
Lastentanssi 1 (2020 syntyneet)Ke 18:15 - 19:00
Kärkitossu (yli 15-vuotiaat)Ke 18:15 - 19:30
Seikkailusirkus 6–7 v (sv 2018)Ke 18:30 - 19:30
Sarjakuva 13–16 v (sv 2011, 2010, 2009)Ke 18:30 - 20:30
Sirkustaide 3 (jatkoryhmä)Ke 19:00 - 20:30, Pe 17:30 - 19:00
Nykytanssi 11Ke 19:00 - 21:00
 TORSTAI
Sirkusalkeet 1, 7–8 v (sv 2017)To 16:00 - 17:30
Teatteritaiteen perusteet 2, 10–11 v (sv 2014)To 16:00 - 17:45
Kuvataide 12–13 v (sv 2012)To 16:00 - 18:00
Teatteritaiteen perusteet 4, 12–13 v (sv 2012)To 16:00 - 18:00
Kuvataide 13–15 v (sv 2011, 2010)To 16:30 - 19:30
Lastentanssi 2 (2019 syntyneet)To 17:00 - 17:45
Hiphop 3To 17:00 - 18:00
Baletti 1To 17:15 - 18:15
Seikkailusirkus 4–6 v (sv 2019, 2020)To 17:30 - 18:30
Oma taiteilijuus 1, 16–17 v teatteritaide (sv. 2008)To 17:45 - 20:30
Kärkitossu (yli 12-vuotiaat)To 18:00 - 19:30
Showjazz 7To 18:00 - 19:30
Showjazz aikuisetTo 18:00 - 19:30
Kuvataide 11–13 v (sv 2013, 2012)To 18:00 - 20:00
Kohti taiteellista prosessia 1, 13–14 v teatteritaide (sv 2011)To 18:00 - 20:15
Showjazz alkeetTo 18:15 - 19:15
Showjazz 6To 19:30 - 21:00
 PERJANTAI
Oma taiteilijuus, jatkoPe 16:45 - 19:30
 LAUANTAI
Taidekimara 4–5 v(sv 2019)La 10:00 - 11:00
Taidekimara 3–4 v (sv 2020, 2021)La 11:00 - 12:00
Children's dance (4-6 year olds)La 12:30 - 13:15